שתף קטע נבחר
אסתי רואה לדניאלה ואלון בשורות
הגרפולוגית אסתי טל מייעצת לכם על ידי קריאה בכתב היד. והפעם: בעלה של דניאלה רוצה לפרק מערכת יחסים של 32 שנים, והיא מנסה להבין מה עובר עליו באמצעות כתב ידו

כמה מילים על בני הזוג

דניאלה (52) ואלון (54) נשואים 32 שנים. הם הכירו בזמן שירותם הצבאי. יש להם שלושה ילדים בוגרים (בני 20, 23 ו-30), ובנם הבכור עדיין מתגורר בביתם. מצבם הכלכלי הקשה גרם לכך שהם מכרו את ביתם ומתגוררים מזה כשלוש שנים בדירה שכורה.

 

מה הם ביקשו לדעת

מאז עברו לדירה שכורה, החלו לטענתה של דניאלה בעיות עם אלון. הוא הודיע לה שהוא אינו מעוניין עוד בחיים משותפים עמה ושרגשות האהבה אליה נגמרו. בני הזוג נשארו יחד בשל מצבם הכלכלי הירוד ודניאלה טוענת שכמעט ואין תקשורת בינה לבין אלון ושהם "חיים כמו זרים". בערבים אלון אמנם בבית אך היא יודעת בוודאות על קשרים שלו עם נשים אחרות. אלון אפילו הכריז בפנייה שהוא מחפש אישה אחרת. "לא לחיים אלה פיללתי", סיכמה דניאלה את פנייתה.

 

מה אני רואה בשורות של אלון

לאלון יש כתב יד גדול וזורם. שני סימני כתב בולטים במיוחד בכתב ידו: סימן אחד הוא השוליים הימניים, סימן שני הוא סימני הפיסוק, הניקוד והדגשים הרבים שהוא עושה. השוליים הימניים הולכים ונעשים צרים לקראת סוף הדף, עד שבשורות התחתונות כבר אינם קיימים. הדבר מלמד על נסיגה ועל חששות מ"ללכת קדימה". יש כאן צירוף סימנים שמראה על סתירות רבות וסערת רגשות. סימני הפיסוק המודגשים כל כך מלמדים על הצורך שלו שיבינו אותו. הלחצים הכלכליים (כן, גם את זה ניתן לראות בכתב היד) בנוסף למשבר הרגשי שהוא שרוי בו, גורמים לו לבלבול ותסכול גדולים מאוד.

 


כתב ידו של אלון: סערת רגשות.

 

מה אני רואה בשורות של דניאלה

דניאלה שלחה את כתב ידה על גבי דף עם שורות. אם תסתכלו היטב תראו שאותיות רבות שלה אינן "נוגעות" בשורה והיא כאילו "עולה למעלה", מעל השורה. ישנם לא מעט סימני כתב יד שמלמדים על משבר אצל הכותב, חיפשתי אותם אצל דניאלה ולא מצאתי אותם. מצאתי אישה תכליתית, שנכנסת לעניינים באופן ברור ומיידי. גם חתימת ידה האנכית מלמדת על אישיות ביצועיסטית שאינה נכנעת למצב.

 


כתב ידה של דניאלה: תכליתית.

 

שילוב תכונותיהם ומענה לשאלתם

על פי כתב ידה של דניאלה אני מתרשמת שיש לה יכולות טכניות ורגשיות רבות להמשיך הלאה. אמנם התנודות בחייה יוצרות אצלה הרגשת אין-אונים, אבל היא בהחלט מסוגלת לבנות פרק חדש ואסור לה להיכנע למצב הקיים. כניעה למצב

הכלכלי איננו פתרון. כתב ידו של הבעל תופס הרבה מקום, וכך גם במערכת היחסים שלהם, בה הוא תופס כמעט את כל המקום. כתב היד של כל אחד מבני הזוג מלמד שכל אחד בדרכו יכול לבנות את עצמו בצורה שונה מהקיימת. דניאלה בחרה "לסעוד" את בעלה, אולי משום שהיא עדיין אוהבת אותו ואולי משום שההרגל עושה את שלו, ועצתי לה הוא לבנות לעצמה חיים אחרים ולהתנתק לזמן מה מהרגשות שמציפים אותה. אל לה לוותר על בניה של מסגרת עצמאית כמו זו שבעלה שואף להקים לעצמו. אם אינה יכולה לעזוב מבחינה כלכלית, תמיד קיימת אפשרות לנטוש רגשית את המצב ולהקים מסגרת בתוך מסגרת. ייתכן שדווקא אז בעלה יגלה דמות נשית חדשה מול עיניו: לא עוד תרנגולת שדואגת לאפרוחיה (כולל האפרוח הגדול שהוא הבעל) אלא אישה בשלה שמפתחת את עצמה. אולי דמות זו אף תכבוש אותו מחדש. גם אם לא, דניאלה תרוויח אי תלות רגשית שתוביל רק לטוב.

 

מה תוכלו לראות בשורות שלכם

ראינו בטורים קודמים שאותיות תחתיות ארוכות יכולות ללמד על שימוש רב ברגליים או לחלופין כאבים בהן. אותו סימן (ן, ק, ך ארוכות) בצירוף סימנים אחרים מלמד במקרה הזה על צורך בביסוס כלכלי, כאילו שהכותב מחפש לתקוע יתד באדמה, שנחשבת לבסיס חומרי. אותיות תחתיות ארוכות בצירוף שוליים ימניים מצטמצמים (כפי שיש בכתב ידו של אלון) יכולות ללמד על חשש מהעתיד ועל מטרד כלכלי כבד. בדקו את השוליים והאותיות התחתיות שלכם. האם גם הם כאלה?

 

איך משתתפים במדור?

שולחים לאסתי שאלה בצירוף דוגמת כתב יד שלכם ושל בני זוגכם, ילדים או חבריכם, עם שם מלא וחתימה (הפרטים יישארו חסויים). את הדוגמה יש לכתוב לאורך דף שלם ללא שורות, בעט כדורי בלבד. יש לציין היד הכותבת.

דואר: "רואה לכם בשורות", עיתון לאישה, רחוב המסגר 9, תל-אביב 67776   

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאשה בפייסבוק
מומלצים