שתף קטע נבחר

מי הטיפש שקונה ויאגרה מדואר זבל?

דואר הזבל גורם לזיהום סביבתי של בלוגים ופורומים. המרפא היחיד יגיע אם אנשים לא יקנו יותר שום דבר מזבלני הרשת, אבל נראה שתמיד יהיו פראיירים

לפעמים אני מציין בפני קוראים ומאזינים את העובדה שאני לא סובל מדואר זבל. כמעט אף אחד לא מאמין לי - אבל זו האמת, לפחות לגבי תא הדואר האישי שלי, שמנוהל באופן מקצועי על ידי חברה שזו התמחותה (Computer Tyme). עם זאת, חשוב לומר ששמירה על ניקיון תיבות הדואר של לקוחות מחייבת מאמץ לא מבוטל מצד האדמיניסטרטור של שירות זה. אני יכול להרגיע אתכם - כמו רבים מכם, אני סובל מדואר זבל בכל תיבת דואר אחרת בה אני משתמש.

 

ויאגרה מספאם?

מה שמעצבן אותי הוא ש-99% מדואר הזבל הוא טיפשי ומיותר. תכלס - מישהו בכלל מצליח למכור ויאגרה לאנשים להם הוא פוצץ את תיבות הדואר? האם יש כסילים מושלמים שלוקחים משכנתא מחברה מפוקפקת שמציפה אותם בהצעות? כשחברה נוקטת בגישות נפסדות להשחלת פרסומותיה לבלוגים, פורומים ותיבות דואר, מי באמת יחשוב שהיא מספיק אמינה לעשיית עסקים?

 

ספאם במובן הרחב של המילה (דואר זבל לתיבת הדואר האלקטרוני, טוקבקים פרסומיים, מסרים מיידיים מזובלים, וכדומה) הוא ממש לא משהו חדש, וההיסטוריה שלו רצופה באלימות והרס. הוא הביא לחורבן קבוצות Usenet. הוא גם מחבל קשות בתקשורת בין ספקי תוכן וצרכני תוכן, לאור הזיהום הסביבתי שהוא גורם לבלוגים ולפורומים.יש אוסף כלים שנועדו להילחם בזבל בזירות השונות, אבל הזבלנים מוצאים דרכים לעקוף אותם בעורמה.

 

דואר זבל מרעיל את הקהילה המקוונת

לאחרונה הייתי קורבן למתקפות על הבלוג והפורום שלי Dvorak Uncensored. מערכת Spam Karma היא אחד מפתרונות האנטי-זבל הטובים ביותר עבור תוכנת הבלוגים WordPress. היא חונקת את הזבל בעודו באיבו. היא גם מאפשרת לצפות בסטטיסטיקה לגבי פעילותה.

 

תוך חודש לאחר התקנתה בבלוג היא מחקה 70,000 הודעות זבל. נראה שהאופנה עכשיו היא דואר זבל שמזמין אתכם לאתרי פוקר מקוונים. לא שהימורים ברשת הם משהו כשר למהדרין, אבל במקרה הזה דווקא אתרי הפוקר הם הקורבן, משום שהם מנוצלים על ידי מפעילי hitbot שרוצים לפגוע בהם כלכלית. הבאות בתור בפופולריות הן חברות התרופות שמנסות למכור תרופות באופן מקוון.

 

אם מערכות ההגנה לא יצליחו להדוף את הזבל, הוא ירעיל את הקהילות המקוונות. עיתונאים ירצו לשמור על קשר עם ציבור קוראיהם - אפילו כשהביקורת של הקהל מנוסחת בסגנון "כתבת זבל של מאמר". מבחינתם, יתכן שזו התגובה שביקשתי לעורר, וחופש הביטוי מאפשר להם להגיב כך.

 

גם תגובות שליליות טובות יותר מהיעדר תגובה כלל, ועל כך יעידו במיוחד כותבי בלוגים. אם האחרונים צריכים למחוק כל הזמן תגובות ספאם, הם כבר יעדיפו לכבות את האפשרות להוסיף תגובות.

 

דרישת הרשמה לאתר לא בהכרח תעצור את הזבל. אני מבקש מגולשי הרשמה לצורך השתתפות בפורום שמקושר לבלוג. הצורך בהרשמה מקטין את מספר המשתתפים בו בסדר גודל שלם. עם זאת, ההרשמה חוסמת בפני בוטים את האפשרות הקלילה לזהם את הפורום בזבל.

 

לצערי, זה לא מנע מקוד פוגעני מתוחכם לחדור למערכת ולזבל לגולשי את המוח באמצעות משלוח מסרים מיידיים שמזמינים אותם לאתרי פורנו. לכן נאלצתי, לפחות לפרק זמן מסוים, לכבות את מודול התקשורת בין הגולשים.

 

להפסיק לקנות מספאמרים

מה שבאמת מטריד לגבי ספאם הוא העומס שהוא יוצר על גבי תשתיות הרשת. מחקרים מלמדים, שרוב התעבורה באינטרנט היא של זבל. המחיר שאנו משלמים על רוחב הפס מסבסד את הזבלנים, ומה שאנו מקבלים בתמורה הוא הצעות מגונות, תקשורת איטית ותיבת דואר מפוצצת. המרפא היחיד לבעיית הזבל יגיע אם אנשים לא יקנו יותר שום דבר מזבלני הרשת, אבל נראה שתמיד יהיו פראיירים שיקנו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גטי אימג' בנק
זבל זבל תרדוף
צילום: גטי אימג' בנק
מומלצים