שתף קטע נבחר

ועדות ההתנגדות: היכונו לפיגועים בתוך ישראל

בתום מבצע "עקבות בחול" שהותיר שני חמושים הרוגים בחאן יונס, מאיים דובר ועדות ההתנגדות מפני "פיגועי מנהרות, רקטות ופיגועי התאבדות בשטחים ובעומק השטח הציוני"

מבצע "עקבות בחול" של צה"ל בחאן יונס שהותיר שני חמושים הרוגים גורר איומים חריפים מצד הארגונים הפלסטינים. דובר ועדות ההתנגדות העממית, אבו עביר, הזהיר בשיחה עם ynet מפני "פיגועי מנהרות, רקטות ופיגועי התאבדות בתוך הרצועה, הגדה וגם בעומק השטח הציוני".

 

במהלך החודש האחרון פעל צה"ל באופן מוגבר באזור חאן יונס, לאתר מבוקשים ומנהרות להברחת אמצעי לחימה. בצד הפלסטיני נהרגו מבוקשים רבים וגם מספר אזרחים אולם ארגוני ההתנגדות השונים לא השיבו בפעולות משמעותיות נגד ישראל. הם הסבירו זאת בין היתר בחודש הרמדאן. כעת, הם מבטיחים, "נקמה כואבת וקשה".

 

מפקד גדוד המילואים, סגן-אלוף (מיל') עמרי בר-דוד, סיפר ל-ynet: "ביצענו את המשימה תחת אש בלתי פוסקת. ניכר כי למחבלים היתה מוטיבציה, אבל ידענו לפעול בצורה נכונה ולהשיג את היעדים שלשמם נכנסנו לתוך הרצועה". במבצע שהחל בלילה השתתפו כוחות מגדוד 630 - גדוד מילואים של החטיבה הדרומית של אוגדת עזה - וכוחות שריון. 

 

דובר ועדות ההתנגדות אומר כי "נראה שהאויב הישראלי הבין לא נכון את הרגיעה היחסית שכפינו על עצמנו. כנראה שהוא הבין זאת כחולשה וכחוסר יכולת, אבל התקופה הקרובה תוכיח שההתנגדות הפלסטינית רק התחזקה וכי זהו השקט שלפני הסערה".

 

לדברי אבו עביר, "ההתנגדות הפלסטינית צפויה לפתוח במתקפה רבתי נגד ישראל, שהסיגה את כוחותיה מאזור חאן יונס. נגיב בכל הכוח ונוכיח לאויב שאנו שולטים בהחלטה מתי לקיים רגיעה ומתי להגיב".

 

אבו עביר מבטיח שכל פעולה של צה"ל ברצועה תהפוך את האזור ל"בית קברות גדול לחיילים הישראלים. אנחנו מחכים לרגע שהם יחליטו להיכנס לרצועה כי התכוננו לרגע הזה". ומה בנוגע למצב הפוליטי ברצועה? אבו עביר טוען שהממשלה הפלסטינית לא תופל בשום אופן: "שום פעולה של ישראל לא תביא להפלת הממשלה ולא תכניע את ההתנגדות הפלסטינית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איומי הקיצונים. ארכיון
צילום: רויטרס
מומלצים