שתף קטע נבחר

ח"כים ממפלגתו של ליברמן חושבים על פילוג

חברי כנסת בישראל ביתנו מתחו ביקורת בשיחות סגורות על החלטותיו של אביגדור ליברמן, חלקם אף שוקל להתפלג מהמפלגה. גורמים בכנסת אומרים - איך לא - שגאידמק בוחש מאחורי הקלעים

בישראל ביתנו זועמים על יו"ר התנועה, ח"כ אביגדור ליברמן, שהצטרף לממשלה ודאג לעצמו לתפקיד של שר לעניינים אסטרטגים, אבל אף אחד מעשרת חברי מפלגתו האחרים לא יישב סביב שולחן הממשלה. ל-ynet נודע אמש (א') כי מספר חברי כנסת מישראל ביתנו העלו את האפשרות להתפלג מהמפלגה ולהקים סיעה עצמאית.

 

בשיחות סגורות מתחו חברי הכנסת הבכירים של הסיעה ביקורת על היו"ר. נכון לעכשיו איש מבין מותחי הביקורת לא מוכן להגיד את הדברים בפומבי או להזדהות בשמו.

 

ליברמן מצידו יכול לעצור את המהלך המתהווה, רק אם יצליח בעתיד הקרוב להכניס בכירים נוספים ממפלגתו לממשלה, או לחילופין יביא להישגים משמעותיים בתקציב 2007.

  

בעבר התפלגו חברי כנסת מהמפלגה בה נבחרו. לפי כללים שנקבעו בחוק הבחירות לכנסת ולראש הממשלה, חוק שתוקן בשנת 1990, הוגבלה יכולת ההתפלגות של סיעות קיימות. עתה היא עומדת על שליש סיעה. כלומר, כדי שהיוזמה של "מורדי ליברמן" תבשיל ותהיה ממשית חבורת המורדים בישראל ביתנו חייבת למנות ארבעה ח"כים לפחות.

 

האם גאידמק ירוויח מהפילוג?

גורמים בכנסת אמרו כי הם "מזהים בבירור את טביעות האצבעות של איש העסקים, ארקדי גאידמק, שבוחש בנעשה בסיעתו של ליברמן".

 

לדברי הגורמים "מהלך זה של גאידמק הוא רק חלק ממספר צעדים שנקט לאחרונה המלמדים על החלטתו להיכנס לפוליטיקה". ל-ynet נודע כי אצל המיליארדר אכן התקבלה לאחרונה ההחלטה להפוך "לישות פוליטית" משפיעה, ואת תחילת המושב החורף הוא מנצל כדי לחפש את הדרך הטובה ביותר עבורו להשתלב בפוליטיקה הישראלית.

 

קרע גלוי בישראל ביתנו עשוי להוות קרקע פורייה עבור המיליארדר כדי להתחיל באופן רשמי את פעילותו הפוליטית בכנסת. על-פי אותם גורמים, גאידמק נמצא בקשר ישיר "מעל לראשו של ליברמן" עם מספר חברי כנסת מישראל ביתנו. הכיוון עדיין לא ברור, אבל גאידמק מעביר לליברמן מסר – 'אני פה'".

פורסם לראשונה 29/10/2006 23:18

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ליברמן. סיעתו תתפצל?
צילום: גיל יוחנן
צילום: עוז מועלם
גאידמק. בוחש?
צילום: עוז מועלם
מומלצים