שתף קטע נבחר

קצב עבר בדיקות בבית החולים הדסה עין כרם

בלשכת שר הבריאות ידעו לספר כי הנשיא עבר בדיקות קרדיולוגיות במהלך היום. ל-ynet נודע כי מדובר בבדיקת מיפוי לב. בבית החולים הדסה סירבו להגיב אולם בית הנשיא מסר: הוא חש בטוב. בתקופה האחרונה היה נתון קצב ללחצים רבים בעקבות הפרשיות הפליליות שבהן הסתבך ובראשן החשדות הכבדים לאונס

הלחץ השפיע על האזרח מספר 1: נשיא המדינה, משה קצב, עבר אתמול (ג') בדיקת "מיפוי לב" בבית החולים "הדסה עין כרם" בירושלים. בבית החולים סירבו לאשר או להכחיש באופן רשמי את הידיעה והפנו לבית הנשיא, אולם גורמים בהדסה אישרו את אמיתות הפרטים. מבית הנשיא נמסר בתגובה כי הנשיא חש בטוב ומצוי במשכן. ל-ynet נודע כי הנשיא עבר בדיקה למיפוי לב, לא ברור אם בשל תעוקת לב. הבדיקה נקבעה כבר לפני כשבוע.

 

שר הבריאות קיבל דיווח על הבדיקות שנערכו לנשיא ומלשכתו נמסר כי הנשיא קצב עבר בדיקות שגרתיות אתמול אחר הצהריים בבית החולים. על פי הידוע להם, הבדיקות נקבעו מבעוד מועד. בלשכת השר ביקשו להדגיש כי הנשיא איננו מאושפז, בניגוד לדיווחים קודמים שנתקבלו. במהלך היממה האחרונה נפוצו בכל רחבי המדינה שמועות נרחבות על מצבו של הנשיא. נראה כי המקור לשמועות היה ביקורו של קצב בבית החולים.

 

בתקופה האחרונה היה קצב נתון ללחצים רבים. זאת, בעקבות פרשיות ההטרדה המינית וההמלצה המשטרתית להעמידו לדין על אונס. חברי כנסת רבים השמיעו את דעתם בסוגיית נשיא המדינה וקראו לו להשעות את עצמו בעקבות החדשות הכבדים.

 

"משוכנע לחלוטין בחפותי"

 

היום תתכנס ועדת הכנסת לדון בזירוז הליכי חקיקה בתיקון ל"חוק יסוד: הנשיא" על מנת לאפשר לחברי הכנסת לכפות נבצרות על הנשיא ובכך למעשה להורות לו את הדרך החוצה מהמשכן, גם אם אינו רוצה בכך.

 

חבר הכנסת יצחק גלנטי ממפלגת הגמלאים הוא העומד מאחורי היוזמה שעשויה לאפשר לחברי הכנסת להשעות את קצב מתפקידו, לאור המלצת המשטרה להגיש נגדו כתב אישום ולאחר שהיועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, יעץ לו לשקול את המשך כהונתו.

 

שלשום הגיש קצב את תשובתו לבג"ץ בעתירה הקוראת להתפטרותו או להשעייתו. הנשיא הודיע לבג"ץ כי כאשר תסתיים החקירה בעניינו והיועץ המשפטי יגבש את עמדתו בנושא - הוא "בוודאי ישקול את עמדת היועץ". 

 

"אני משוכנע באופן מוחלט בחפותי ובצדקתי ועל כולם לכבד את החוק וההליכים", הבהיר הנשיא. היועצת המשפטית שלו, עו"ד יונה שינדורף, כתבה: לבית-המשפט אין סמכות לדון בנושא בשל חוק יסוד: הנשיא, המקנה לו חסינות מוחלטת עד תום כהונתו (או עד שיודח).

 

 


פורסם לראשונה 31/10/2006 23:01

 

בהכנת הידיעה השתתפו נטע סלע, אבירם זינו, מיטל יסעור-בית אור, אפרת וייס ואבי כהן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הנשיא קצב
צילום: גיל יוחנן
בית החולים הדסה עין כרם
צילום: גיל יוחנן
מומלצים