שתף קטע נבחר

אלמונים פגעו בבית כנסת בגלל מצעד הגאווה

במשטרה תל-אביב מחפשים אחר אלמונים שניפצו את שמשות בית הכנסת "גאולת ישראל" ברחוב בעלי מלאכה במתחם שינקין בתל-אביב וריססו כתובת "אם אנחנו לא נצעד בירושלים - אתם לא תלכו בתל-אביב". תפוח האדמה הלוהט מתגלגל שוב לבג"ץ בעקבות עתירה שהגיש יהודה משי-זהב

האלימות לקראת מצעד הגאווה הגיעה למתחם שינקין בתל-אביב: אלמונים ניפצו הלילה (יום ה') את חלונות בית כנסת "גאולות ישראל" ברחוב בעלי מלאכה בתל-אביב. על קיר בית הכנסת רוססה הכתובת "אם אנחנו לא נצעד בירושלים - אתם לא תלכו בתל-אביב". המשטרה פתחה בחקירה. עדיין לא ברור אם בית הכנסת נפגע בידי תומכי המצעד או בידי מתנגדיו שביקשו לעורר פרובוקציה.

 

סמוך לשעה 8:30 בבוקר התקבל דיווח על כך שאלמונים משליכים אבנים על קיר בית הכנסת "גאולות ישראל". התוצאה - חלונות בית הכנסת נופצו, אך איש לא נפגע. מיידי האבנים נמלטו והשוטרים שהגיעו גילו את הכתובות: "אם אנחנו לא נצעד בירושלים, אתם לא תלכו בתל-אביב", שוטרי משטרת מרחב ירקון פתחו בסריקות.


הכתובת על הקיר (צילום: ירון ברנר) 

 

באזור שינקין דרים אלו לצד אלו חרדים וגם הומוסקסואלים ולסביות. במשטרה מתייחסים ברצינות רבה לאירוע הזה, מחשש שבעקבותיו עלולים החרדים להחריף את מאבקם. במשטרה הכריזו על כוננות שיא לקראת המצעד המתוכנן בשבוע הבא.

 

ראש ארגון זק"א, יהודה משי-זהב, עתר הבוקר לבג"ץ נגד קיום מצעד הגאווה בירושלים. בעתירה טוען משי זהב כי המצעד יגרום להתפרעויות אלימות ויסכן את שלום הציבור. בכך מתגלגל חזרה תפוח האדמה הלוהט למגרשם של שופטי בג"ץ, שאישרו בפעם הקודמת את קיום המצעד. 

 

אמש יצאו עשרות חרדים להפגין בירושלים נגד קיום האירוע. המשטרה עיכבה לחקירה שמונה מפגינים בחשד שיידו אבנים אל עבר השוטרים וגרמו לפציעתם שלושה מהם. שני מפגינים אחרים עוכבו לאחר שתקפו נהג מונית שנסע ברחוב מאה שערים.

 

מפקד משטרת מחוז ירושלים, ניצב אילן פרנקו, קיים התייעצויות משפטיות עם בכירים בפרקליטות בנושא מצעד הגאווה על מנת לבחון את האפשרות לבטלו במתכונתו הנוכחית. במשטרה חוששים שהמצעד עלול להוביל לאלימות קשה.

 

ארגון מד"א הודיע היום כי הוא ערוך בכוחות מתוגברים לקראת קיום המצעד.בהודעה שפרסם הארגון נכתב כי 200 אנשי רפואה, 47 אמבולנסים, תחנת אירוע רב נפגעים ועשרה אופנועים יעבדו בזמן המצעד בכדי לטפל בנפגעים, אם יהיו.

 

בהכנת הידיעה השתתף אבירם זינו
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החלון המנופץ
צילום: ירון ברנר
התפרעות בירושלים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים