שתף קטע נבחר

על גגות תל אביב

מאות רצים עלו 54 קומות ודילגו מעל 1,144 מדרגות כדי לנסות ולקטוף את התואר היוקרתי של אלוף מרוץ עזריאלי. צפו בטיפוס אל הפסגה הגבוהה ביותר בספורט הישראלי

מרוץ המדרגות במגדל עזריאלי הסתיים היום (ו') בפעם הרביעית ברצפות. המרוץ החל בקומת החניון (4-) והסתיים בקומה ה-51, קומת מנחת המסוקים הנמצאת 186 מטרים מעל הקרקע. בסיכום פשוט גמאו מאות המשתתפים 54 קומות ודילגו מעל לא פחות מ 1,144 מדרגות.

 

בין הקהל הרב פגשנו גם את סטפן מינטן שהגיע מגרמניה, אדם חביב המטפס על מדרגות של גורדי שחקים למחייתו. "עברתי את כל גורדי השחקים ב-50 מדינות ואני איש המדרגות היחידי בעולם שזו עבודתו", סיפר מינטן. "הייתי כאן בשנה שעברה ואני מקווה לשפר במעט את הזמן שלי גם השנה. אתה יודע מה, מה שחשוב לי באמת זה לסיים את המסלול, כך שאקבע שיא עולמי במספר המקומות שבהם השתתפתי".

 

במרוץ השנה השתתפו כ- 600 אתלטים מהארץ והעולם אשר התחלקו למקצים שונים של מין וגיל. הזוכה במקצה הגברים הוא אור ברגר, שסיים את המסלול בזמן של 7:43 דקות. במקצה הנשים זכתה נינה פקרמן עם זמן של 8:44 דקות.


סטפן מינטן בדרך לשבירת השיא העולמי (צילום: שי רוזנצווייג)

 

השנה הוכרז המרוץ כאליפות 'חברות מסחריות' והשתתפו בו קבוצות רצים ממספר טייקונים לא קטנים. במרוץ השנתי זכו העובדים של חברת 'רד' עם זמן כולל של 10:55 דקות.

 

בקהל היו לא מעט אנשים מבוגרים, שגילם עולה על 70, אולם אלה שמחו להשתתף. אבנר ערד, שנראה כלפי חוץ כבן חמישים, חגג 73 אביבים. "זו הפעם הרביעית שאני כאן ואני נהנה כל פעם מחדש", הודה ערד. "מקווה לנצח במקצה שלי". אבנר אכן עמד במשימה וסיים ראשון במרוץ הסניורים בזמן של 12:15 דקות.

 

בשלוש שנים האחרונות הגיעו ראשונים התאומים רן ודן אלתרמן בזמן מינימלי של 7:00 דקות, אולם השנה הם לא השתתפו לאור הכנותיהם לתחרויות בחו"ל . בשנה הבאה, עזריאלי ואבנר ערד מחכים להם בזרועות פתוחות.


נינה פקרמן, הזוכה המאושרת במרוץ הנשים (צילום: שי רוזנצווייג)


השעון הדובר. מי ישבור את השיא של האלתרמנים? (צילום: שי רוזנצווייג)

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שי רוזנצוויג
אור ברגר, עלה וזכה
צילום: שי רוזנצוויג
מומלצים