שתף קטע נבחר

פוטר המטיף החשוד כי שילם לזונה ממין זכר

חבר הנאמנים של הכנסייה שהקים המטיף האוונגליסטי טד האגרד החליטה אמש לפטרו מתפקידו לאחר שתושב דנוור התוודה כי הכומר נהג לשלם לו בעבור יחסי מין ואף נטל עימו סמי מרץ. האגרד מקורב לבית הלבן, והפרשה עלולה להשפיע לרעה על אופי הצבעתם של הנוצרים השמרנים בבחירות לקונגרס השבוע

אחד מראשי האוונגליסטים בארה"ב, המטיף טד האגרד, פוטר אמש (יום א') מכנסיית "החיים החדשים" שאותה ייסד, לאחר שראשיה קבעו כי ביצע "מעשים לא מוסריים מבחינה מינית".

 

יומיים קודם לכן, הודיע האגרד על פרישתו מנשיאות ההתאחדות הלאומית של האוונגליסטים, לאחר שמיק ג'ונס, תושב דנוור, טען כי המטיף קיים עימו יחסי מין תמורת תשלום מדי חודש במשך שלוש שנים, בהשפעת סמים. הוא אף השעה את עצמו מראשות הכנסייה, אבל חבר נאמניה החליט כי אין בהשעייה די, ופיטר אותו.

 

"לאחר שחקרנו את הדברים שאמר הכומר לציבור - אין לנו ספק שהוא ביצע מעשים בלתי מוסריים מבחינה מינית", נכתב בהודעה שפירסם חבר נאמני הכנסייה. עוד צוין, כי האגרד "קיבל דיווח על ההחלטה, והסכים כי עליו לסיים את תפקידו".

 

האגרד, בן 50, הודה ביום שישי כי שילם לג'ונס על מסאז' ועל סמי מרץ, אך טען כי לא קיים יחסי מין איתו, ולא נטל את הסמים שרכש ממנו. "מעולם לא קיימתי יחסי מין הומוסקסואלים. הנישואים שלי יציבים ואני נאמן לאשתי", אמר האגרד בראיון לרשת CNN.

 

בהודעה מטעם הכנסייה בת ה-14 אלף מאמינים נכתב עוד כי החקירה תקבע עד כמה חמורים היו מעשיו של האגרד.

"אנחנו מאמינים ביכולת השיפוט של חבר הנאמנים ובהחלטתו. כולנו תומכים בטד ובמשפחתו, ועומדים לצידו", אמר הכומר רוב ברנדל, שותפו של האגרד בכנסיית החיים החדשים. בינתיים, יעמוד כומר אחר, רוס פרסלי, בראש הכנסייה - עד אשר ייקבע מחליף קבוע להאגרד. בטקסי יום ראשון היום יוקרא מכתב שבו יוסברו הסיבות לפיטוריו של האגרד וכן התנצלות מפיו.

 

תחילתה של הפרשה ביום שלישי האחרון, כשאדם בשם מייק ג'ונס התראיין לתחנת רדיו בדנוור וטען כי העניק שירותי מין בתשלום לגברים וכי אחד מלקוחותיו הוא האגרד. לדבריו, החליט לחשוף את הקשרים המיניים עם האגרד בעקבות תמיכתו של הכומר באיסור על נישואים בין בני אותו המין.

 

"בכיתי לילות רבים. התעניתי בשאלה האם עלי לעשות זאת, ולבסוף הגעתי להשלמה עם עצמי. הייתי מוכרח לעשות את הדבר המוסרי", סיפר.

 

בשנת 2005 הופיע האגרד ברשימת 25 האוונגליסטים המשפיעים ביותר של המגזין "טיים". צויין כי הוא משתתף מידי שבוע בשיחת ועידה טלפונית עם אנשי הבית הלבן ומנהיגי דת נוספים.

 

האגרד היה מקורב מאוד לבית הלבן, קיים לא מעט שיחות ועידה עם הנשיא בוש, ואף ביקר בבית לבן פעמים ספורות. הפרשה שבה הוא מעורב אינה שערוריית המין היחידה שבה היה מעורב בכיר המקורב לממשל. לפני כחודש התפטר מתפקידו חבר הקונגרס הרפובליקני מארק פולי, בעקבות חשד שנהג לקיים שיחות אירוטיות עם נערים באינטרנט. פולי, אגב, היה ממובילי החקיקה נגד ניצול מיני של ילדים ברשת.

 

שתי הפרשות הסבו אכזבה לאוכלוסיית השמרנים הנוצרים וייתכן שתהיה להן השפעה על אופי הצבעתה של קהילה זו בבחירות לבית הנבחרים בארה"ב הצפויות ביום שלישי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
האגרד. הכחיש כי קיים יחסי מין
צילום: רויטרס
מומלצים