שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  הרפתנים אישרו את תוכניתם לרכישת תנובה
  500 רפתנים הצביעו בעד תוכנית התאחדות מגדלי הבקר לגייס הון ולבצע מהלך שיעביר את תנובה לשליטתם, ובכך לטרפד את תוכניתו של המנכ"ל רייכמן למכור את השליטה לבעלי הון חיצוניים
  500 רפתנים הצביעו היום (ב') פה אחד בעד ההצעה שירכשו את שותפות תנובה כדי למנוע את מכירתה למשקיעים חיצוניים. ההחלטה התקבלה באסיפת של התאחדות מגדלי הבקר במושב ניר עציון.

   

  מנכ"ל התאחדות יצרני החלב, מאיר בראון, הציג בפני הרפתנים באסיפה את תוכניתו למכירת תנובה לרפתנים. "יצרני החלב ימנעו בכל הדרכים הלגיטימיות את העברת השליטה על תנובה לידים אחרות שכן מהלך זה מהווה עבורנו סכנה קיומית", אמר בראון באסיפה.

   

  הרפתנים הכינו תוכנית מפורטת לרכישת תנובה, בסיוע משרד רואי החשבון קסלמן את קסלמן ומשרד עורכי הדין ארדיניסט בן נתן. לפי התוכנית, ישקיעו הרפתנים כסף משלהם ויקימו תאגיד שירכוש את תנובה, תוך שיתוף פעולה עם מושבים, קיבוצים, ארגונים חקלאיים, בנקים ומשקיעים חיצוניים. זאת במטרה לרכוש 30% מתנובה ולהזרים לה הון חדש אך לשמור את השליטה בשותפות בידיהם.

   

  הרפתנים החליטו באסיפה לפעול כדי לטרפד את תוכניתו של מנכ"ל תנובה, אריק רייכמן, למכור את תנובה לבעלי הון חיצוניים, האמורה לעמוד לאישור בוועידה הבאה של תנובה. הרפתנים יפעלו כדי שכמה שיותר מושבים וקיבוצים יצביעו נגד תוכניתו של רייכמן. הרפתנים קוראים להנהלת תנובה לפתוח חדר מידע שבו יימסרו באופן שקוף כל הנתונים הרלוונטיים להגשת הצעה לרכישת תנובה, ולהכניס לחדר המידע גם אותם.

   

  מנכ"ל מועצת החלב לשעבר, אבשלום דולב, אמר באסיפה: "אם ענף החלב יעבור לידיים של יזמים חצוניים הוא יראה כמו ענף הדגים. מגדלי הדגים ויתרו על השיווק המשותף של הסחורה וצירפו שותף - חברת דודי עזרא - שהפך אחר כך לבעלים, וכך הפכו מענף רווחי לענף מפסיד. לא ייתכן כי לאחר שתעשיית החלב עברה כברת דרך והפכה לתעשייה מצליחה יבואו וימחקו הכל בהינף יד".

   

  הרפתן יואב צור הוסיף: "הנהלת תנובה מתנהגת כמו שור בלתי מרוסן ועושה בנו כבשלה". 

   

  תנובה היא כיום קואופרטיב הנמצאת בבעלות של 600 מושבים וקיבוצים. המנכ"ל רייכמן מנסה זה זמן רב להפוך אותה לחברה בע"מ. בעבר שאף להנפיק את

  תנובה בבורסה לניירות ערך, ולאחר מכן גיבש אסטרטגיה למכירת אחזקות בתנובה, שאת שוויה העריך במיליארד דולר. ואולם, הרפתנים מתנגדים לתוכנית בחריפות, כיוון שהם מספקים לתנובה חלב וחוששים שה"הפרטה" תגרום לתנובה לרכוש מהם חלב במחיר נמוך יותר.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הרפתנים אישרו את תוכניתם לרכישת תנובה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים