שתף קטע נבחר

ח"כ אברהם: אמשיך לקדם את 'חוק הבארים'

בעקבות הפרסום על הקמת ועדה לבחינת החוק היו מי שהקדימו וחגגו את קבורתו, אולם האישה מאחורי ההצעה מבהירה: "אחת התוצאות של בעיית האלכוהול היא אלימות שמתעצמת ועל זה יש לתת את הדין"

עדיין אי אפשר להרים כוסית. חברת הכנסת רוחמה אברהם מבהירה בצהריים (יום ג') שלמרות הדיווחים, היא עדיין לא ויתרה על "חוק הבארים" שאותו החלה לקדם ואשר לפני כשבוע וחצי אושר בכנסת בקריאה טרומית. החוק המוצע קובע כי בין השעות שתיים לשש לפנות בוקר ייסגרו כל מקומות הבילוי המוכרים אלכוהול.

 

הבוקר דווח ב"הארץ" שהוחלט על הקמת ועדה מקצועית לבחינת החוק בה יקחו חלק נציגי מסעדות, מועדונים, בארים, משטרה, חינוך ועוד. בעקבות הפרסום היו מי שהסיקו כי החוק נקבר לחלוטין אבל יוזמת החוק, ח"כ אברהם, מסבירה מצדה: "השמועות על מותו של חוק הבארים מוקדמות מדי ולא נכונות. אמרתי מלכתחילה שיש לי כוונה לשבת ולהתדיין עם כל הגורמים הנוגעים בדבר כדי לבחון כיצד כולנו יושבים יחד ומציעים בסופו של תהליך חוק טוב בנוסח מוסכם".

 

ח"כ אברהם הזכירה שוב מהי מטרת החוק, שהצליח להרגיז בעלי מועדונים ואף בליינים רבים: "בעיניי בעיית האלכוהול במדינת ישראל היא בעיה חמורה שרק הולכת וגוברת. אחת התוצאות שלה היא אלימות שמתעצמת ועל זה יש לתת את הדין".

 

ומה יהיה בהמשך? על-פי ח"כ אברהם שום דבר עוד לא סגור: "החוק נמצא בהליך חקיקה רגיל ואמשיך לקדם אותו במלוא האנרגיה. עצם אישור החוק בקריאה טרומית העלה את הנושא הבוער הזה על סדר היום הציבורי וזו הייתה אחת הסיבות שבחרתי לקדם את החוק הזה. אני מציעה לכולם לחכות שיסתיים הליך החקיקה ואז נוכל לומר כי עשינו משהו כדי למגר את תופעת האלימות והשכרות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ח"כ אברהם. החוק לא מת
צילום: גיל יוחנן
צילום: ניב קלדרון
בר פעיל, בינתיים גם אחרי שתיים בלילה
צילום: ניב קלדרון
מומלצים