שתף קטע נבחר

אושר: הוצאות במיליון שקלים לזוג אולמרט

ועדת הכספים של הכנסת אישרה את תקציב ההוצאות המיוחדות של ראש הממשלה ורעייתו. לזוג אושרו הוצאות בגין אירוח, ביגוד ואחזקה של מעונם הפרטי, אך לא הוצאות נסיעה אישיות של רעיית ראש הממשלה

ועדת הכספים של הכנסת אישרה הבוקר (ד') את תקציב ההוצאות המיוחדות של ראש הממשלה ורעייתו. הוועדה קבעה גם כי ההגבלה על מתנות לא חלה על מתנות שאשת רה"מ מעניקה במהלך ביקורים רשמיים בחו"ל. יו"ר הקואליציה, ח"כ אביגדור יצחקי, מסר כי עלות התוספות המיוחדות הן כמיליון שקל בשנה.

 

ההוצאות שאישרה הוועדה כוללות אחזקה שוטפות של מעונם הפרטי של בני הזוג אולמרט, הוצאות אירוח, שירותי משרד, דואר ושני עוזרים. כמו כן אושר לזוג הוצאות על ביגוד בסך של עד 45 אלף שקל בשנה. אישור תקציב ההוצאות נעשה לאור המלצות ועדה ציבורית שהוקמה לצורך כך בראשית מאי השנה, בעקבות פניית מנכ"ל משרד ראש הממשלה דאז, אילן כהן. הוועדה, בראשותו של יורם גבאי,דנה ברשימת הבקשות שהגישה לשכת אולמרט והחליטה להיענות לחלקן.

 

"בהתאם למקובל", אמר גבאי, "חברי הוועדה היו תמימי דעים כי פעילות ראש הממשלה בארץ ובחו"ל כרוכה בפעילות נלווית של בת זוגו, על הצרכים המיוחדים הנובעים מכך". לדבריו, הוועדה המליצה שלא לאשר שורת הוצאות שביקשה לשכת אולמרט למימון פעילותה העצמאית של רעיית ראש הממשלה.

 

גבאי מציין כי המלצה זו מתבססת על פרשנות היועצת המשפטית לכנסת לפיה "ועדת הכספים איננה מוסמכת להחליט על מתן טובות הנאה ייחודיות לבת זוגו של ראש הממשלה כאישיות עצמאית".

 

הוועדה הציבורית המליצה לאשר תקציב לבני הזוג אולמרט גם לצורך שירותי הסעה, משרד ודואר – שגם בת זוגו של ראש הממשלה רשאית להשתמש בהם, בהיותה זכאית למגורים ולכלכלה במעון. שירותי המשרד יכללו ציוד משרדי הולם וכוח אדם – עד 2 משרות מלאות – לפי בחירת ראש הממשלה. שירותי הדואר לא יכללו מכתבים בעלי אופי אישי, עסקי או פוליטי.

  

ההוצאות שהוועדה הציבורית המליצה לוועדת הכספים שלא לאשר לרעיית ראש הממשלה הן הוצאות לנסיעות עצמאיות לחו"ל, וכן אספקת עיתונים, ספרים, שכר לימוד ומתנות. כמו כן לא הותר לאשר לה בנסיעותיה את אותם התנאים להם היא זכאית כבת לוויתו של ראש הממשלה - כלומר טיסות במחלקה ראשונה, לינה וכלכלה ברמה הנאותה לראש הממשלה והוצאות אש"ל בסך 25 דולר ליום. 

פורסם לראשונה 07/11/2006 20:20

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
אולמרט. שני עוזרים
צילום: איי פי
צילום: אלכס קולומויסקי
עליזה אולמרט. לא תיסע לבדה במחלקה ראשונה
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים