שתף קטע נבחר

בני אלבז התראיין על מצעד הגאווה - וייחקר

את הלהיט "הוא זכאי" כולם זוכרים, עכשיו בני אלבז שר נגד קיום מצעד הגאווה ומזהיר כי "ירושלים תבער באש". בעקבות ראיון לקידום ההמנון בו אמר "תארו לכם שיקום איזה קנאי אחד מטורף ויעשה מעשה ואנחנו נצטער על זה", זימנה אותו המשטרה לחקירה

בני אלבז - המוכר כזמר הבית של ש"ס ומי שעומד מאחורי המגה-להיט הנצחי "הוא זכאי" - הרגיש בשבוע האחרון כי אינו מסוגל לעמוד מהצד ולראות את הסערה סביב מצעד הגאווה, מבלי לספק תגובה מוזיקלית הולמת. לפני מספר ימים הוא נכנס לאולפן ההקלטות ויצא עם המנון הקורא לבטל את המצעד, אולם כעת - בעקבות ראיון שהעניק כדי לקדם את השיר - הוא מוצא עצמו בחקירה משטרתית.

 

אלבז זומן הבוקר (ד') לחקירה בתחנת רמלה, לאחר שבראיון אמש לערוצי הטלוויזיה אמר: "תארו לכם שיקום איזה קנאי אחד מטורף ויעשה מעשה ואנחנו נצטער על זה. בואו נאמר שאני קנאי ואני מקבל טירוף, ובאותו רגע אני לוקח נבוט ומתחיל לתת לאנשים בראש". לטענתו, הדברים נאמרו חלק מראיון מלא אולם בעוד מהדורת חדשות אחת שידרה אותם כמות שהם, בחר ערוץ אחר להביא בפני הצופים רק את המשפט המדובר ובכך הוציא אותו מהקשרו.

 

ואכן, לא עבר זמן רב ועל קו הטלפון היה קצין המשטרה. על השיחה ביניהם מספר אלבז: "הוא אמר לי 'אנחנו רוצים לדבר איתך על השיר ועוד כמה עניינים מסביב'. בהמשך הוא שאל מה אני חושב שיהיה שם במצעד הגאווה, אבל לא הבנתי בתור מה הוא שואל אותי. כמו שאמרתי בראיון לטלוויזיה אמרתי גם לו שיכול לקרות משהו וכולם יצטערו על זה בסוף".

 

בהמשך הבין אלבז כי הסיבה לשיחת הטלפון הייתה שידור הכתבה, כאשר הקצין שאל אותו לדבריו: "מה נראה לך, יהיו שם נבוטות וכאלה?". בתגובה שאל אותו אלבז על איזה 'נבוטות' הוא מדבר אבל התשובה שקיבל הייתה כי עליו להתייצב בתחנת המשטרה בשעה עשר בבוקר.

 

על מצעד הגאווה והסערה סביב האירוע אומר אלבז: "אין לי שום בעיה עם ההומואים והלסביות. זו בריאה של בורא עולם. אני רק אמרתי שאם יקרה פה אסון, כל הדבר הזה לא שווה. אני דיברתי לליבם, באתי לכאן להזהיר ועשיתי את זה בדרך שאני יודע, דרך השירים שלי".

 

"אני הייתי ראש חץ של כל הפגנות התמיכה באריה דרעי", מזכיר אלבז תקופות אחרות בקריירה שלו. "מעולם לא השתמשתי במילים של אלימות. בכל תקופת ההפגנות לא הייתה אבן אחת שנזרקה. כל ההפגנות היו חוקיות והמחאה הייתה מכובדת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נדב נויהויז
בני אלבז. זמר הבית חוזר
נדב נויהויז
מומלצים