שתף קטע נבחר

עלו ברשת: אביב געפען? לא טעות, יידיש

אתרים יהודים חדשים, גאדג'טים, תחנת רדיו חדשה, על פציאליס , פקודות לחלונות, מדריך לביטקומט, מיטב קטעי הווידאו ברשת ואי אפשר בלי קצת בוראט

פייבוריט: רשת יהודית

כמה אתרים יהודים משובחים וחשובים, המשיקים למסורת היהודית, הושקו לאחרונה וראויים לתשומת הלב שלכם:

 

איין יידישע וויקיפעדיע – שימו לב לפרויקט המפתיע והמגניב הזה: גרסת היידיש לוויקיפדיה, עשויה ברוח המודל המוכר ומאפשרת הוספת ערכים ועריכה של הקיימים, והכל ביידיש. גם תוכנת הכתבן המוכרת של וויקיפדיה גוירה, והממשק הקבוע, כולל הטעכנישע פֿראַגעס, השמועס גרופעס וההסברים לאתר - כולם ביידיש. דוברי השפה ו

תלמידים ישמחו לגלות באתר הזה את הנייעס און אקטועלע, המגזין החדשותי הסוקר אירועים בעולם בכלל ועניינים יהודים בפרט. (שלחה: נועה רז).

 

אינציקלופדיה יהודית – אתר התכנים היהודיים הוותיק "דעת" שמפעיל פרופ' יהודה אייזנברג עם צוות אנשי אקדמיה בכירים, מקדם כעת פרויקט צעיר - אנציקלופדיה יהודית. זהו מאגר גדול של ערכים ומונחים מבוארים מתחום היהדות, המאפשר גם לגולשים להשתתף בו. האתר מכיל כבר עתה מאות רבות של ערכים, מסמכים וקטעי הגות ותפילה. (שלחה: מרים רוטברגר).

 

גרפיקה יהודית – והאתר הזה מציע לצעירים יהודים שמתחזקים עמוד אישי במיי ספייס כל פריט יהודי שהם יכולים להזדקק להם: פריטים מעוצבים, אייקונים, מחוות, אנימציות, טבלאות, מידע להיכרויות וכמובן – גלריה מגוונת של לייאאוטים לרקע

האתר - מהראפר החסידי מתיסהו ועד סמל צבא ההגנה לישראל. (שלח: אייל א).

 

חברתית יהודית – "כולנו" הושק לפני כחודשיים כרשת חברתית חדשה, בעיקר לעידוד היכרויות בין חברים יהודים מכל העולם. האתר פועל ככל רשת חברתית אחרת, אך גובה תשלום תמורת השימוש בו. 5 דולר מהתשלום של כל מנוי עוברים אוטומטית לעמותות למען הקהילה היהודית.

 

השימושיה

כמה אתרים ושירותים חדשים ויעילים שכדאי לכם להכיר:

 

יישומונים לגוגל – ניר צמח ושלושה מחבריו – אחד מעצב והאחרים מתכנתים – הקימו את "לאב-פיקסיז", מעבדה קטנה ליצירת יישומונים מדליקים ברוח תפיסת ה-personalized web. הגישה הזו מקבלת חיזוק משמעותי ודחיפה מענקי רשת כמו גוגל, יאהו ו-MSN, המאפשרים התקנה פשוטה של גאדג'טים קטנים ושימושיים והוספתם לכל פלטפורמה. החבורה הישראלית מציגה באתר הזה כמה מעבודותיה, בהם משחקונים חביבים עד כדי התמכרות מוחלטת, ומציעה את מרכולתה לכל דורש. אנחנו התמכרנו לגמרי לקשקוש הזה. אחרי שתכירו אותו תבינו גם למה.

 

שעון נוכחות – רואה החשבון יורם שיפר, המפעיל של "חשבונית פור יו", ממשיך לפתח כלים ותוכנות מקוריות לניהול חשבונות וכ"א ברשת. השבוע השיק את שעון הנוכחות האינטרנטי הראשון, המאפשר איסוף מידע על שעות העבודה של הצוות, ודו"חות תקופתיים על כל עובד בהתאם לצרכי המשרד. השירות החדש הזה מוענק חינם ללקוחות האתר של שיפר, ולקהל הרחב חינם לחודש ניסיון – ולאחר מכן בעלות של 25 ש' לחודש.

 

רדיו טוב – תחנת רדיו עצמאית חדשה ברשת, שמבטיחה תוכניות קבועות המדגישות "תכנים שמחים" עם מגישים מהשורה הראשונה, בהם פיני גרשון, שלומי שבת, יוסי אלפי, דובי לנץ והמיסטיקן שמואל חייק. הרדיו הזה הושק רק בימים האחרונים, ומעניין יהיה לעקוב ולבדוק כיצד התקבל בידי הגולשים.

 

מחלת הפציאליס – רוני ברון, בת 28 מתל אביב, לקתה לאחרונה, בהיותה בסוף ההריון, בפציאליס, שיתוק של העצב האחראי על הבעות הפנים. ברון איבדה את יכולת ההבעה שלה בחצי הפנים. היא חיפשה מידע על המחלה ברשת, וגילתה שכמעט אין כזה בעברית, ועל כן יזמה והקימה בעצמה אתר מידע בסיסי למען "אנשים שקמים בבוקר ומגלים שחצי צד בפנים שלהם לא עובד", כדבריה. באתר הסברים על האבחון, הטיפולים, דרכי המניעה וכמה קישורים יעילים.

 

אתר בית – השירות החדש הזה מציע לזוגות שעומדים להינשא לתעד את כל מהלך החתונה

(כולל הלפני ואחרי) באתר פרטי קטן ברשת.

 

פקודות לווינדוס – וזו רשימת פקודות ה-run שאפשר לבצע במערכת ההפעלה ווינדוס. עצה קטנה: אל תנסו אם אין לכם מושג מה אומרת כל פקודה. (שלחה: נועה בן שבת).

 

ביטקומטיק – האתר הזה מספק מדריך מקיף לתוכנת השיתוף ביטקומט, ויש בו הסברים על כל היבט שימושי: חיפוש, הורדה, צריבה, האצה והקרנת הסרטים במערכת ה-divx הביתית. (שלח: יוסי בצלאל).

 

חדש בטיוב

כמה קליפים ראויים מיוטיוב, פליקס והיפ:

 

הצבעים של סוני – מעבר להיותו אתגר הנדסי ולוגיסטי מדהים, נראה שסרטון הפרסומת של "סוני בראוויה" הוא אחת מיצירות המופת של עולם הפרסום. הפרסומת מראה כיצד שכונה אפורה ושגרתית בגלזגו, סקוטלנד, הופכת בקונצרט מדהים של פיצוצי חביות צבע לציור עצום וצבעוני, המורכב מסדרה של בניינים. למרבה ההפתעה, אין כאן כעמט אפקטים ממוחשבים, אלא פיצוצי אמת של מאות חביות צבע לגמרי אמיתיות. אם אהבתם את התוצאה המרהיבה, תוכלו לצפות בסרטון נפרד בסרט שנעשה על תהליך ההפקה המורכב של הסרטון, והוא מרגש לא פחות. (שלחה: ריטה גפן).

 

גלישה באוויר – קליפ גאוני, המציג פעלולים יפהפיים של חבורת סקייטרים מקצוענית, אולם תוך

מחיקה של כל זכר ללוחות הגלישה עצמם. התוצאה: כולם מרחפים באוויר.

 

נשיקת אשת הקופיף – מתיחה חביבה: קבוצת בנות מתבקשת לבדוק שפתון חדש בעיניים קשורות לטובת סרטון פרסומת חדש. הן מוצגות לשני דוגמנים יפי תואר, שמייד עם כיוסי עיניהן מוחלפים בשני שימפנזים. ודאי הבנתם את ההמשך. (שלח: איתן כספי).

 

מה הוא צועק? – זוכרים את הילד הגרמני העצבני? עד היום לא הבנתם מה הוא צועק, אז הנה תרגום חלקי – לאנגלית. אל תפספסו, בעיקר את הקטע שבו הוא ממלמל לעצמו "תחשוב חיובי". (שלח: עמית פל).

 

בלי ריש – בתחילת התוכנית מקבל המנחה הודעה מצערת, שבגלל זכויות יוצרים לא יוכל להשתמש בראיון עם אורחו באות ר'. דווקא נחמד.

 

מיליוןמילקי ספירלה הוא כינויו של ילד פורה במיוחד בן 14, שמציף את אתרי הווידאו ביצירות ביתיות, רובן קרצייתיות, אך כולן מעידות על גישה וכישרון. זה מה שהפך אותו לכוכב רשת, והקליפ הזה הוא המסיבה המקוונת שהוא עורך לחגוג את מיליון הצפיות ביצירותיו.

 

המדליקיה

מקבץ של משחקים, פיצ'רים מופרכים וסתם לינקים חמודים:

 

שפת הסימטריה – הספר בשם זה של מריו ליביו, כמו גם סדרת מחקרים אחרים, הוכיחו כי ככל שמשהו סימטרי יותר הוא נתפס בעינינו כיפה יותר. אז כל מי שתמיד רצה פנים מושלמות ברוח התפיסה הזו יכול כעת לתקן את עצמו באמצעות המנגנון הזה, שיוצר אוטומטית שני פורטרטים חדשים – פנים סימטריות על פי הצד הימני ופנים מושלמות בהתאם

לצד השמאלי. האתר מציג תמונות של סלבריטיז להדגמה, אבל בפועל - תתפלאו לגלות עד כמה שלמות כזו יכולה להיראות מפלצתית. (שלח: גדעון נח).

 

גו בוראט – אם לא היכרתם עדיין את בוראט, האיש השישי הכי מפורסם בקזחסטן והדמות הכי פרועה ומצחיקה שהקומיקאי היהודי סשה ברון כהן (עלי ג'י) המציא עד היום – זאת ההזדמנות שלכם. האתר הרשמי של בוראט, גיבור הסרט הכמו דוקומנטרי של כהן, עשוי ברוח הסרט אבל מאוד מותאם למדיום שבו הוא מתארח – ועל כן מעוצב כעמוד אישי ומרושל במיי-ספייס, והבלגן בו הוא עוד אמצעי להציג את הדמות שכל כך מסעירה את קזחסטן ומפילה מצחוק את העולם. הלאו-טק המכוון של האתר כה גאוני, שקשה להאמין שזהו אכן האתר הרשמי של הסרט. (שלח: איתן כספי).

 

רוכב הקווים – והנה עוד משחק שכבר הצליח לכבוש גולשים רבים בעולם – ציירו קו מעוקם ככל שתרצו, ואפשרו לאיש הקטן לרכוב עליו, בלי שייפול. לנו הוא עף שוב ושוב לקיבינימאט, אבל גולשים מכל העולם הצליחו ליצור

למען הרוכב מסלולים ארוכים (למשל זה) ויפהפיים (כמו זה), ואפשר למצוא עוד דוגמאות כאלה

ביוטיוב. (שלחו: דן דקל ומישל דור).

 

חיפוש אנושי – נכון שתמיד רציתם שדיילת יפהפיה תלווה את הגלישה שלכם ברשת ותנחה אתכם לאורך כל מהלכי החיפוש? אם כן, גברת דיואי היא התגשמות החלום הרטוב שלכם, בהרבה מאוד ממדים. פרט לכך שהיא אחת הנשים היפות שתפגשו אי פעם און ליין, היא גם ממשק החיפוש האנושי המדליק ביותר שעלה לאחרונה לרשת. העיקרון בחיפוש כאן הוא שימוש במילות מפתח, אבל כל חיפוש יכול להיות גם דיאלוג ישיר עם הגברת, שמרשה לעצמה לזרז אתכם, לגעור, להמליץ ולומר לכם בבוטות מה דעתה על החיפושים שלכם. בתגובות של גב' דיואי מדליקות יותר ככל שהחיפושים שלכם מעניינים יותר. אם לשפוט על פי מספר ההמלצות שקיבלנו על האתר הזה מקוראים בשבועיים האחרונים – מדובר בלהיט האימיילים הכי טרנדי.

 

 

ייתכן וחלק מהאתרים לא יהיה זמין בגלל עומס גולשים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים