שתף קטע נבחר

אולמרט: החברה צריכה ללמוד סובלנות

ראש הממשלה הביע הערב שביעות רצון נוכח אירועי הגאווה השקטים והוסיף: "החברה הישראלית צריכה ללמוד לקבל בסובלנות ובטבעיות את זכותם של אנשים לתת ביטוי לעצמם"

ראש הממשלה אהוד אולמרט הביע הערב (שבת) את שביעות רצונו מכך שאירועי הגאווה עברו בשקט בירושלים. "החברה הישראלית צריכה ללמוד לקבל בסובלנות ובטבעיות את זכותם של אנשים לתת ביטוי לעצמם", אמר אולמרט. "אני מקווה שכך יהיה גם בעתיד". במקביל הסתייג אולמרט בחריפות מביטויי האלימות הקשים שנשמעו בשבוע האחרון משני הצדדים.


אירועי הגאווה, אתמול (צילום: גיל יוחנן)

 

אתמול התקיימו אירועי הגאווה הירושלמים באיצטדיון גבעת רם, כעצרת סגורה. כמעט עשרת אלפים משתתפים לקחו חלק בחגיגה של הקהילה ההומו-לסבית בעיר, לאחר שבועות של סערה ציבורית סביב קיום האירוע. בין הבאים לאירוע - גם בתו של ראש הממשלה, דנה אולמרט.

 

תחילה היו אמורים החוגגים לקיים מצעד ובסיומו עצרת, אך לאור המצב הביטחוני הרגיש והאיומים הבלתי פוסקים מצד החוגים החרדים לפגיעה בצועדים, הוחלט לבסוף להסתפק באירוע סגור באיצטדיון האוניברסיטה בירושלים.

 

בשבוע שעבר נשמע אולמרט אחרת. בראיון שנתן ליאיר לפיד בערוץ 2, הגיב לאלימות החרדים בירושלים ואמר כי "אין ספק שהדרך שבה הוצג המצעד על ידי המארגנים היתה בו איזשהו ניסיון פרובוקטיבי. גם המארגנים אומרים. מצד שני, בדמוקרטיה יש זכות גם לעשות פרובוקציה. גם לחרדים יש את הזכות להתנגד לעניין בדיוק כפי שהם מתנגדים".

 

המראיין הזכיר לאולמרט את נוסח המודעות נגד מפקד מחוז ירושלים ואולמרט השיב: "אני לא מדבר על נוסח המודעות, אני מדבר על עצם זכותם להתנגד - זה לגיטימי באותה מידה. אז אני לא קובע. אם המשטרה הייתה אומרת שאפשר לשמור על המצעד צריך היה לקיים אותו, אם המשטרה אומרת שהיא לא יכולה לשמור על המצעד, צריך לכבד את שיקול דעתה המקצועי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שמח שעבר בשלום. אולמרט
צילום: איי פי
מומלצים