שתף קטע נבחר
אסתי רואה לורד וליואל בשורות
הגרפולוגית אסתי טל מייעצת לכם על ידי קריאה בכתב היד. והפעם: ורד ויואל, זוג שחי באושר וקצת עושר, רוצה לדעת מה אפשר לשפר במערכת הזוגית שלהם

כמה מילים על בני הזוג:

ורד ויואל, בני זוג הנמצאים בסוף שנות השלושים שלהם. בפנייתם אלינו שאלה ורד "מה מיקומנו בקשר ובמה מומלץ לנו להתמקד ולשפר?"

 

מה אני רואה בשורות של ורד

כתב ידה של ורד עגול ומאוד ייחודי. האזור הבולט ביותר בכתב ידה הוא האזור האמצעי, כאילו אין חלק עליון או תחתון לאותיות. את התופעה הזאת ניתן לראות בעיקר באותיות נ, ק, ל ו- ט, שלהן בדרך כלל חלק עליון גבוה או חלק תחתון ארוך. בכתב ידה של ורד נראה כאילו קיים רק חלק אמצעי, וכל האותיות מרוכזות באמצע השורה. כמו כן, השוליים השמאליים (המסיימים) של ורד נסוגים. היא חוזרת בכל שורה מעט לאחור, כך שהשוליים רחבים ומתרחבים. שוליים כאלה, בנוסף לחוסר התנועה שיש בכתב ידה, מלמדים על מעצורים, איפוק רב וזהירות. ורד היא טיפוס שטוב לו בעיקר בסביבה מוכרת. היא זהירה מאוד ביצירת קשרים חדשים ושומרת על הקיים ועל המסגרת אותה היא מכירה.

 


כתב ידה של ורד: מעצורים, איפוק רב וזהירות

 

מה אני רואה בשורות של יואל

כתב ידו של יואל זורם ו"רץ" קדימה. הקו של האותיות רך, קצב הכתיבה מהיר והאותיות מחוברות. יש לשים לב למשיכתו את האותיות שמאלה (ת ו-נ ארוכות במיוחד) - אל העתיד. בכתב ידו של יואל יש חלק עליון שבולט יפה, והוא אף נותן נופך משלו לאות "ף". כתב ידו תופס מקום ומתפרס לרוחב, אך למרות המקום הרב שהוא תופס, הוא יודע לעצור בזמן, ולמרות הספונטניות שיש בו, אין הוא טיפוס נסחף.

 


כתב ידו של יואל: זורם ו"רץ" קדימה

 

שילוב תכונותיהם ומענה לשאלתם

בני הזוג נמשכים אלו לאלו מסיבות רבות ומגוונות. ידוע שיש בני זוג שהדומה שביניהם מושך אותם זה לזה ויש שדווקא היפוך התכונות והשוני הוא הבסיס לזוגיות. לפי כתבי היד המוצגים כאן, ורד ויואל שונים כל כך אחד מהשניה, שסביר להניח שהקשר ביניהם ניזון ממשיכה אל השונה, מהסקרנות שבהפכים, ומהשלמת התכונות זה של זו. את התנועה שחסרה בהתנהלותה של ורד משלים עבורה יואל. את החשיבה האנליטית והמסודרת של ורד, משלים יואל בחשיבה אסוציאטיבית, מהירה ושנונה. את ההליכה בתלם והמעצורים, מרענן יואל ביצירת קשרים עם הזולת בקלות ובמהירות, ככל הנראה עבור שניהם.

כמעט ברור מאליו שורד היא ששואלת לא רק במה כדאי להם להתמקד, אלא גם מה עליהם לשפר. כתב ידה מלמד על כך שהיא שואפת לדייקנות ולשלמות. יואל מצדו זורם, ואם הוא לא מצליח במטלה מסוימת הוא משתמש בחוש ההומור שלו

וממשיך הלאה. יפה לראות את הערנות שקיימת אצל שני בני הזוג, למרות שהיא שונה במהותה ובמניעיה. ורד זהירה באופיה ומכאן שהיא ערנית לכל פרט, ואילו יואל מודע לכך שהוא נוטה לרוץ ולהתקדם במהירות, ולכן הוא נוקט משנה זהירות. דבר נוסף שבולט אצל שניהם: כל אחד מהם הוא טיפוס מעניין בפני עצמו. הזרימה המהירה של יואל והמעצורים של ורד עלולים לגרום לכך שורד תיפגע, מבלי שיואל יתכוון לכך. לאור המידע שאספתי על השניים, המלצתי להם היא להתמקד בלימוד והפנמה של תכונותיהם השונות, כך שדינמיקת היחסים ביניהם, הרצונות שלהם והקשר עם הסביבה יגיעו לאיזון.

 

מה תוכלו לראות בשורות שלכם

בדקו את אזורי הכתב שלכם: האם כשאתם מתסכלים על הכתב אתם רואים רק חלק אמצעי? האם האותיות ל, ט, ף, ץ ממוקמות באותו גובה כמו שאר האותיות, או שיש להן חלק עליון מעל השורה? אם כתב ידכם מרוכז באמצע, כמו כתב ידה של ורד, הרי שאתם עסוקים בעיקר בחיי היומיום. השגרה לא רק שלא מפריעה לכם, היא אפילו נוחה ומיטיבה עמכם. לעומת זאת, אם האותיות העיליות (ל, ט, ף, ץ) שלכם עולות גבוה כלפי מעלה, הרי שאתם מפעילים את הראש כמעט כל הזמן וחושבים עוד ועוד. מצאו את אזור האות הבולט שלכם וגלו אם חיי היומיום מעסיקים אתכם יותר מכל, או שמחשבות ב"רומו של עולם" הן שמעסיקות אתכם.

 

איך משתתפים במדור?

שולחים לאסתי שאלה בצירוף דוגמת כתב יד שלכם ושל בני זוגכם, ילדים או חבריכם. ציינו מין, גיל ומהי היד הכותבת. את הדוגמה יש לכתוב לאורך דף שלם ללא שורות, בעט כדורי בלבד. דואר: "רואה לכם בשורות", עיתון לאישה, רחוב המסגר 9, תל-אביב 67776

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאשה בפייסבוק
מומלצים