שתף קטע נבחר

פרץ לקדימה: שינוי שיטת הממשל רק בהסכמתנו

שר הביטחון מותח ביקורת על היוזמה שהציג אולמרט לשינוי שיטת הממשל ומדגיש בסיעת העבודה: "שינוי חוק היסוד חייב להיות בהסכמה כוללת. אם מישהו רוצה לעשות את זה לבד, אז גם סיעת העבודה תיבחר לעצמה שותפים לקידום הצעת חוק". על התפטרות גל הירש אמר: "יש נטייה להיסחף ולפגוע בשמם הטוב של קציני צה"ל"

שר הביטחון, עמיר פרץ, "יורה" אחר הצהריים (יום ב') ומותח ביקורת על שותפיו לממשלה. בישיבת סיעת העבודה השמיע פרץ ביקורת על מפלגת קדימה ועל היוזמה שהציג אולמרט ביום חמישי לשינוי שיטת הממשל: "שינוי חוק היסוד חייב להיות בהסכמה של כל הסיעות. אם מישהו רוצה לעשות את זה לבד, אז גם סיעת העבודה תיבחר לעצמה שותפים כדי לקדם הצעת חוק לשינוי שיטת הממשל".

 

"אני מזכיר לכולם שאנחנו המפלגה היחידה שבה סיעה שלמה נבחרה באמצעות פריימריז והתוצאות מוכיחות שהשיטה עובדת", אמר פרץ. "לנו יש סיעה איכותית ועובדת המציעה את מגוון האנשים מהאוכלוסייה כולה ולכן אני מודיע שאנחנו ניזום הצעת חוק המחייבת פריימריז בכל מפלגה. החל מעשרה מנדטים תחוייב כל מפלגה בפריימריז. מי שרוצה תרבות שלטון חייב לקבל על עצמו תהליכים דמוקרטיים".

 

"יש נטייה להיסחף ולפגוע בשמם הטוב של קציני צה"ל" 

שר הביטחון גם התייחס לתחקירים בעקבותיהם התפטר אתמול תת-אלוף, גל הירש. "יש נטייה להיסחף ולפגוע בשמם הטוב של קציני צה"ל שתרמו הכל למען המדינה, אסור שיכתימו את הקצינים", הזהיר. "קציני צה"ל והירש בראשם נתנו את כל כולם והקודים המקצועיים והערכיים שלהם נתונים לכל הערכה. גל הירש הוא קצין עם הערכים המוסריים הגבוהים ביותר שאני מכיר. הוא נענה לבקשתי שלא להתפטר באופן מיידי ואני מכבד את החלטתו". 

 

במהלך הישיבה התייחס פרץ גם להפרטת תע"ש ואמר: "איננו תופסים בשום אופן את ההפרטה כחזות הכל, בטח כאשר מדובר בתעשיות הביטחוניות. ההחלטה להפריט את תע"ש התקבלה בממשלה הקודמת ואני מקווה להביא בפני הממשלה תוכנית אלטרנטיבית, ננסה להגיע להסכמה עם האוצר. אני יודע שצפוי ויכוח קשה, נביא זאת להכרעת הממשלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמיר כהן
פרץ. לנו יש סיעה איכותית
צילום: אמיר כהן
צילום: אפי שריר
גל הירש. מחמאות משר הביטחון
צילום: אפי שריר
צילום: ניב קלדרון
אולמרט. רוצה לבד? גם אנחנו נלך לבד
צילום: ניב קלדרון
מומלצים