שתף קטע נבחר

בנצי ליברמן מתלבט: פוליטיקה או עסקים

יו"ר מועצת יש"ע בחמש השנים האחרונות הודיע כי אין בכוונתו להתמודד על קדנציה נוספת. "זה הזמן שיבוא ראש מועצת יש"ע חדש", הוא מסביר. ליברמן לא פוסל את האפשרות להתמודד במסגרת אחרת

יושב ראש מועצת יש"ע, בנצי ליברמן, שיגר היום (ב') מכתב לראשי המועצות ביהודה ושומרון בו הודיע כי אין בכוונתו להתמודד בבחירות לתפקיד בו הוא מכהן, שייערכו בעוד שלושה חודשים. במקביל, ימשיך ליברמן לכהן עוד כשנה כראש המועצה האזורית שומרון. לגבי המשך דרכו הוא אמר: "אני לא פוסל אפשרות להיכנס לפוליטיקה או למגזר העסקי".

 

בשיחה עם ynet אמר ליברמן כי הגיע הזמן שייבחר ראש מועצה חדש. "זהו הזמן לייצר אסטרטגיה, אחרי שתוכנית ההתכנסות נגוזה ואין תוכנית מטורפת באוויר יש שינוי בתודעה כלפינו. זה הזמן שיבוא ראש מועצת יש"ע חדש. לחברה בישראל ירד האסימון, כנראה ששאלת השטחים איננה אבן הנגף של התוקפנות הערבית. גורשנו מגוש קטיף והגענו לגבול הבינלאומי בלבנון. דווקא מאותם מקומות, שמהם היה צריך להיות שקט ושלווה, נוצרו תאי טרור שמאיימים על קיום המדינה".

 

ליברמן, המכהן בתפקידו כבר חמש שנים, התייחס לשאלה האם מועצת יש"ע צריכה מנהיג חדש, בעקבות האירועים בפינוי עמונה ולקראת פינוי מאחזים נוספים. "אני ממש לא חושב כך. אני מקבל גיבוי רב מהציבור שלי. ערכנו במועצה סקר תושבים וקיבלתי תמיכה גבוהה מאוד מהתושבים. לא ראיתי תופעה חדשה של מנהיגות צעירה צומחת".

 

יו"ר מועצת יש"ע הוסיף כי ייתכן שהוא ימשיך לתרום למתנחלים, גם אם הוא לא ייכהן בתפקיד. "אחרי חמש שנים ביש"ע, תקופה שהיתה עמוסה באירועים, צריך קצת להירגע, לסגת למדרון אחורי. אם יהיה לי מה לתרום אני אעשה את זה. אני יכול לסכם את המערכה הזאת כמערכה שיש בה סיפוק".

 

לשאלה האם הוא מתכוון להיכנס לעולם הפוליטי, השיב ליברמן: "אני לא פוסל את האפשרות הזאת. אין בחירות באופק. מי משוגע לצבוע את עצמו עכשיו מפלגתית בזמן שהמפה הפוליטית לא ברורה? אני לא פוסל את האפשרות להיכנס לפוליטיקה אבל אין שום דבר קונקרטי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
בנצי ליברמן. לא יתמודד
צילום: גיל יוחנן
מומלצים