שתף קטע נבחר

בכירים בעבודה: אם פרץ ייבחר שוב - נתפלג

בעבודה עדיין לא הסכימו על מועד לבחירות יו"ר המפלגה, אולם בכירים במפלגה כבר מאיימים כי אם יצליח פרץ לנצח שוב - עשוי הדבר להביא לפילוגה של המפלגה. בסביבתו של פרץ לא הופתעו מן האיומים, אך העריכו כי סיכוייו להיבחר בשנית דווקא טובים - אלא אם יחליט ברק להתמודד

"אם עמיר פרץ ינצח בבחירות הקרובות לראשות מפלגת העבודה, סיכויים גבוהים שהמפלגה תתפלג", כך איימו הלילה (יום ד') גורמים בכירים במפלגת העבודה.

 

להערכת אותם גורמים, אם יצליח פרץ לעבור את משוכת הפריימריס ולזכות שוב בראשות המפלגה, חלק לא מבוטל מחברי הכנסת של הסיעה - שבימים אלה מתנגדים לו נחרצות ואף מזלזלים במנהיגותו - לא יישארו במפלגה.

 

ההערכות הן כי אותם חברי כנסת יפרשו מן המפלגה ויקימו גוף פוליטי חדש, בשיתוף  גורמים מהשמאל והמרכז. גוף זה, במידה שיוקם, יהיה פטור מחובות העתק המשתקים כיום את מפלגת העבודה.

 

מקורביו של שר הביטחון, עמיר פרץ, לא פסלו את האפשרות כי תסריט זה יתממש וכי כמה מהבכירים לא יסכימו לקבל בשנית את מנהיגותו של פרץ. עם זאת, יצוין כי בשלב זה מדובר באיומים בלבד ובהערכות, שכן במפלגת העבודה עדיין לא הגיעו להסכמה על מועד הבחירות לראשות המפלגה.

 

המועד הקבוע בחוקת המפלגה הוא חודש מאי הקרוב, אולם באחרונה נבדקו מספר חלופות, ביניהן דחיית הבחירות במספר חודשים, ואף הקדמת הבחירות לתחילת השנה הקרובה.

 

פרץ התבטא השבוע בסוגיית הבחירות ואמר כי הן יתקיימו במועדן. עם זאת, חלק ממקורביו מעריכים כי בסופו של דבר יידחו הבחירות, או ייקבעו למועד אחר. זאת, בשל העובדה שלעמיר פרץ אין רוב בוועדה לענייני מפלגה - הדנה בימים אלו בתקנון לבחירות. בוועדה זו "שולטים" אנשיו של פואד בן אליעזר, אהוד ברק ובכירים אחרים במפלגה.

 

גורמים במפלגת העבודה העריכו אתמול כי חבר הכנסת עמי איילון, הטוען לכתר, הצליח לפקוד כמה אלפי אנשים. מקורביו של איילון אישרו כי אכן התקיים מפקד רחב היקף על מנת לחזק את תומכיו של איילון במפלגה, ולהגדיל את בסיס התמיכה שלו.

 

עם זאת, מקורביו של יו"ר המפלגה העריכו כי אם הבחירות יתקיימו בחודשים הקרובים, סיכוייו של פרץ להיבחר - גדולים. עם זאת ציינו כי במידה שאהוד ברק יבחר להתמודד בבחירות הקרובות "עמיר צריך לחשוש רק ממנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
פרץ (ארכיון)
צילום: חיים צח
צילום: ניב קלדרון
עמיר צריך לחשוש רק ממנו. ברק (ארכיוןן)
צילום: ניב קלדרון
מומלצים