שתף קטע נבחר

פינס: כיו"ר אומר לאולמרט - אנחנו או ליברמן

לאחר שהתפטר לפני כחודש על רקע הצטרפות אביגדור ליברמן לממשלה, מבטיח אופיר פינס כי אם ייבחר כיו"ר מפלגת העבודה יציב אולטימטום בפני ראש הממשלה: "העבודה צריכה להציב מועמד רוסי ברשימה, לא לשבת איתם בממשלה"

הבחירות לראשות מפלגת העבודה ייערכו רק בעוד מספר חודשים, אבל מבחינת אופיר פינס הקמפיין כבר החל. שר התרבות, המדע והספורט עד לפני כחודש, אשר הכריז כי יתמודד מול עמיר פרץ על הנהגת המפלגה, אמר היום (שבת) כי אם ייבחר כיו"ר לא יסכים לשבת באותה ממשלה עם ישראל ביתנו - אשר על רקע הצטרפותה לקואליציה התפטר מתפקידו - ואף הזהיר כי יציב בפני ראש הממשלה אולטימטום בנושא.

 

"אם איבחר לראשות מפלגת העבודה, אציב לראש הממשלה תנאי: לבחור בנו, מפלגת העבודה, כשותפים בממשלה, או ללכת

 עם ישראל ביתנו", אמר פינס, שדיבר באירוע "שבתרבות" בחולון, בהנחיית נחמה דואק. הוא גם התחייב כי אם העבודה תישאר בממשלה, הוא ימנה כשר ביטחון את אחד הביטחוניסטים של המפלגה. כאשר נשאל למי הוא מתכוון סירב לנקוב בשם אך בהמשך דבריו ציין כי "הציבור עדיין לא מתלהב מאהוד ברק".

 

פינס הוסיף כי מפלגת העבודה צריכה לפנות אל המצביעים הרוסיים ולא לחזק את ליברמן ואת מפלגתו. "במקום לשבת איתם בממשלה, העבודה צריכה להציב מועמד רוסי ברשימה", הסביר פינס. הוא הוסיף כי כמי שגדל במפלגת העבודה ומודע לערכיה, ישיבה בממשלה אחת עם ליברמן נוגדת ערכים אלו.

 

דבריו של פינס בנוגע לישיבה משותפת בממשלה עם ישראל ביתנו הם המשך להסברים שסיפק לאחר התפטרותו. "ברגע שהממשלה החליטה לאפשר את צירוף ליברמן ומפלגתו, אשר מנהיגיה נגועים באמירות גזעניות ואנטי-דמוקרטיות, לא נותרה לי אפשרות אחרת", אמר לפני כחודש במסיבת העיתונאים שכינס כדי להודיע על החלטתו.

 

"לצד הכתם הערכי שדבק בממשלת אולמרט עם צירופם של ליברמן וישראל ביתנו לממשלה ולקואליציה, יש גם טעם לפגם גם מהבחינה הפוליטית", הוסיף פינס. "אני שוב מבקש להבין מה יש בעברו של ליברמן שמכשיר אותו להיות אחראי על המודיעין האסטרטגי של ישראל, מה בדיוק האיש עשה בחייו פרט לפעילות פוליטית ומפלגתית?".

 

ליברמן עצמו דיבר היום בראיון ל"קול ישראל" על המבוי הסתום מול הרשות הפלסטינית. "המשך של הסכמי אוסלו ומפת הדרכים יובילו אותנו לסיבוב נוסף של עימותים, עקוב יותר מדם, ובסופו של דבר נמצא עצמנו במבוי סתום גדול יותר אפילו מזה הנוכחי", הזהיר ליברמן, "זה מעמיד את עתידנו בסכנה".

 

הוא הוסיף בנוגע למדיניות ישראל ברצועה כי "חייבים להחזיר את השליטה על ציר פילדלפי. יש טונות של טילים, מאות מיליוני דולרים מוברחים לרצועה. כולם נכשלו - המשקיפים הבינלאומיים, המצרים - לכן, חייבים להחזיר שליטה".

 

ביום שישי התכנסה הוועדה לענייני מפלגה של העבודה ובה הודיע יושב הראש, השר שלום שמחון, כי על פי התקנון הבחירות לתפקיד יו"ר המפלגה יתקיימו ב-2 במאי. עם זאת, בעבודה מעריכים כי לא מדובר בתאריך "קדוש", והוא צפוי עוד להשתנות.

 

לגבי תאריך זה קיימת בעיה מרכזית: מי מן המועמדים לראשות המפלגה אשר לא מסר את טפסי המפקד שערך עד ה-2 בנובמבר, אנשיו לא יוכלו להצביע. הכללים בעבודה קובעים כי המפקד צריך להסגר שישה חודשים לפני הבחירות עצמן ואי לכך, ההערכה היא שלמרות הודעתו של שמחון, בסופו של דבר יגיעו הגורמים השונים לתאריך מוסכם אחר שיאפשר להיערך בהתאם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
פינס. לא יישב עם ישראל ביתנו
צילום: דודי ועקנין
צילום: גיל יוחנן
ליברמן. לא מקובל עליו
צילום: גיל יוחנן
מומלצים