שתף קטע נבחר

השחורים של ארקדי

הגזענות הגאידמקית כלפי עמיר "נהג המונית" פרץ משתקפת היטב גם ברכש בית"ר ושדרות. נדבנות-שמדבנות, הוא קונה קולות בשקלים

מזל טוב, סהר שפע מ"ארומה", אתה לא לבד. למעשה, האמירות הגזעניות שהשמעת ועליהן נאלצת לשלשל מאה אלף שקל (ונקווה שזה לא הסוף) - הן עוד כלום לעומת מה שהרשה לעצמו הנדבן הידוע ארקדי גאידמק לומר בראיון ל"ידיעות אחרונות".

 

וכה אמר הגביר: "עמיר פרץ? מה הוא יודע לעשות, להיות נהג מונית?" והוסיף עוד אמירות כהנה וכהנה על ה"פרימיטיביות" של שרי הממשלה. בקיצור: שמתם שחור בתור שר הביטחון, תאכלו מה שמגיע לכם. כלומר, עד שהאוליגרך יואיל בטובו לבוא ולהציל אתכם.

 

מה שמדהים בכל הסיפור הוא שהאמירה הזאת תעבור חלק. יוצא אדם ופולט אמירה מפלה וגזענית כלפי שר הביטחון של מדינת ישראל - וזה יעבור, כי אף אחד לא ממש מאמין בממשלה הזאת. פעם אנשים היו חשים עלבון מסוים כשמישהו היה משמיץ את נבחרי הציבור שלהם, ואפילו לא בחרו בהם. אם גוי, חס וחלילה, היה עושה זאת - הייתה קמה צעקה של ממש. אבל גאידמק? הס, הוא הרי צדיק.

 

שזו כמובן שטות מוחלטת. ארקדי גאידמק חשף באופן מובהק את הציניות שלו, בכך שהצהיר שכוונתו היא פוליטית. בית"ר ירושלים? מחנה האוהלים בניצנים? האוטובוסים לאילת? נדבנות-שמדבנות, ארקדי קונה את המצביעים העתידיים שלו, בשקלים. וכולנו בולעים את זה בשקיקה, כי הממשלה באומללותה פשוט לא מציבה אלטרנטיבה ראויה לשמה.

 

הגזענות הגאידמקית כלפי עמיר "נהג המונית" פרץ מהדהדת היטב בציבור נרחב של דוברי רוסית בארץ. כאלה שסבורים עדיין שמורשתם האירופית מעניקה להם יתרון איכותי על פני "האזיאתים" היושבים בפלשתינה. אבל היא עמוקה יותר: גאידמק משוכנע שביכולתו לקנות את "השחורים" בחרוזי זכוכית מנצנצים שינופף מולם. אז הוא קונה את בית"ר ומממן אותה (השחורים אוהבים, לא?), שולח את כולם לעיר הכיף אילת (כי המרוקנרים אוהבים רק ים, לא?) ומן הסתם יעשה בעתיד שורה של מבצעים נוספים, שרק יאוששו את התמה המרכזית שלו: שחורים הם פרימיטיבסקי ואפשר לקנות אותם, בדרך לשלטון.

 

מיהו האיש הזה, שהמדינה כולה כורעת ברך לפניו? שעשה חלק ניכר מהונו בעסקת נשק מפוקפקת באנגולה? במה הוא טוב יותר מעמיר פרץ? בזה שיש לו יותר כסף? בכך שעורו בהיר? קטונתי מלהגן על אדם ש"בסך הכל" הקים משפחה לתפארת, שירת בצה"ל ונפצע קשה, עמד בראש ארגון העובדים הגדול במדינה והצליח לטפס לראשות המפלגה השנייה בגודלה. נכון, פרץ לא עשה הון, אפילו לא קרוב לכך. יהלומים ונשק לא מצאתם על השולחן שלו. הוא גם לא נחקר בשתי מדינות שונות בחשד לפלילים. לבדו, הוא ניצב עכשיו מול גל עכור, שמצד אחד שלו "מקורבי" ראש הממשלה, הטוענים שהוא צריך לעוף מהמשרד שלו (בגיבוי נדיב של חברי מפלגתו); ומנגד מגיע האדון גאידמק ומסביר לו שהוא צריך ללכת ולנהוג במונית, כמו כל השחורים.

 

רצוי, אולי, שנהגי המוניות וגם כמה ישראלים נוספים יסבירו למר גאידמק כמה עובדות פשוטות: אל"ף, לנהוג במונית זה עבודה מכובדת, ובפעם האחרונה שבדקתי לא נחקרים עליה במשטרה. בי"ת, אנחנו הישראלים אוהבים מאוד לקבל דברים בחינם, אבל כשיש מטרה נסתרת מאחורי זה - זה קצת פחות נחמד. וגימ"ל: שר הביטחון שלנו - נאהב אותו יותר או פחות - הוא עדיין שר הביטחון של מדינת ישראל. ואתה, מר גאידמק? אתה בינתיים שום דבר. רק כתם לבן, על כולנו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים