שתף קטע נבחר

אולמרט: אני נגד תעלולי יחצ"נות של מיליונרים

ראש הממשלה יוצא לראשונה נגד ארקדי גאידמק ופעולותיו בשדרות: "האם זה מה שאנו רוצים לראות, שכשיורים קסאם בורחים למלונות חמישה כוכבים? אני מצטער על הסצנות המביכות". גם היום שררה מהומה בשדרות סביב האוטובוסים לאילת ששיגר המיליארדר. גאידמק מגיב: "אולמרט חושש שאקח לו בוחרים. בשבילו, תושבי שדרות הם פתקים"

מספיק כבר עם גאידמק? ראש הממשלה, אהוד אולמרט, התבטא היום (א') בחריפות בישיבת הממשלה והתייחס לפעולותיו של המיליארדר הרוסי ארקדי גאידמק בשדרות. גאידמק שיגר לאילת אוטובוסים ובהם תושבי שדרות העוזבים מאימת רקטות הקסאם, מה שהוציא את אולמרט משלוותו. 

 

"אני נגד הברחת תושבי הדרום מבתיהם, ונגד תעלולים יחצ"ניים של מיליונרים על גבם של אנשים משיקולים שאינם לעניין", הבהיר ראש הממשלה באוזני עמיתיו השרים והוסיף: "האם רוצים לצייר שאנחנו עם שבורח מהבתים? נשאיר את קרית שמונה, טבריה, צפת ריקה? האם זאת לא הכרזת כניעה? האם זה מה שאנו רוצים לראות, שכשיורים קסאם - בורחים למלונות חמישה כוכבים? אני מצטער על הסצנות המביכות, על המקומות באוטובוסים ועל אנשים שהושבו ריקם".

 

הוא הוסיף: "מישהו מתעלל בציבור ומישהו מצטרף לתעלול ומישהו לא מסתייג מחוסר הטעם הנורא. נכון, לא קל לבוא לתושבים ולדבר איתם על להישאר בשדרות ובמקום זאת לקחת אותם באוטובוסים. אבל זה לא מהלך רציני. אנו צריכים כממשלה לבוא ונבוא עם מכלול הפתרונות". 

 

גאידמק לא נותר חייב והשיב אש: "מוזר מדוע שראש הממשלה בוחר לתקוף דווקא אותי", אמר ל-ynet. "אני אזרח ישראלי וקיבלתי בקשה מהורי הילדים בשדרות שחיים תחת הפצצות. הם ביקשו ממני לעזור להם להיחלץ קצת מהלחץ, וזה מה שעשיתי. עשיתי זאת כיהודי שיש לו אפשרות לעזור. אני מופתע מאוד מההתנפלות של ראש הממשלה עלי ומודאג ממה שמניע אותו. אני לא פוליטיקאי, אין לי מפלגה ואין לי קולות. נכון שמעריכים את מה שאני עושה ויש לי הכרה עולמית ובארץ, ראש הממשלה דואג שאם יהיו בחירות - אני אקח לו קולות. זה הפחד שלהם. בשבילם, תושבי שדרות הם רק פתקים. לא אכפת להם, לממשלה, מה קורה בשדרות ובאיזה לחץ הילדים נמצאים".

  

גאידמק מוסיף: "אני רחוק משדרות, אני במוסקבה ולא ביקשתי דבר. רק דאגתי לילדים. אמא שחושבת שתציל את ילדיה יותר חשובה לי מדעה של ראש הממשלה וכל הכנסת כולה. ראש הממשלה כאן לשרת את הציבור, וזה תפקידו. העם היהודי צריך לעזור למי שצריך עזרה. אם הוא חושב אחרת, ראש הממשלה, זו בעיה שלו בלבד".

 

דבריו של אולמרט היו הביקורת החריפה ביותר שנמתחה בממשלה עד כה על פעולותיו של גאידמק - שהעניק מצידו בראיון ב"ידיעות אחרונות" ציונים נמוכים לתיפקוד שרי הממשלה ואמר בין היתר על שר הביטחון עמיר פרץ: "מה הוא יודע, להיות נהג מונית?"  

 

הדברים האלה כבר עוררו את זעם כמה מהשרים. "זו התבטאות אומללה, המבזה את מי שמדבר כך", הגיב השר יצחק (בוז'י) הרצוג מהעבודה. "אני חושב שזאת אפילו חוצפה שאדם חושב שהוא יכול לתת תוויות לאנשי ציבור, ועם כל כל הכבוד - אין לי כוונה להתייחס לכך. גם כשר תיירות אני סבור שנהיגה במונית ומלצרות הם מקצועות מכובדים".

  

ובינתיים, בלגן האוטובוסים נמשך

ואילו בשדרות נפוצו היום במהירות הידיעות על כך שגאידמק יוציא שוב תושבים מהעיר המופגזת לאילת. במרכז העיר התאספו מאות תושבים, כמעט פי שתיים ממספר

 האנשים שנרשמו רישום מוקדם בבוקר. אנשיו של גאידמק חזרו שוב ושוב על קריאתם לאלה שלא נרשמו לשוב לבתיהם, אבל מדובר בתושבים שכבר הגיעו "על מזוודות" ויחד עם ילדיהם והם ממתינים לנסיעה לאילת.

 

עד אחר הצהריים שררה במקום המולה ואנשי משטרה הגיעו למקום מחשש מפני ירי של רקטות קסאם - בשעה שמאות אנשים נמצאים במקום. ואילו באילת מסרבים חלק מהתושבים היפרד מחדריהם במלון ולחזור לשדרות.

 

בהכנת הכתבה השתתף שמוליק חדד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
אולמרט. די לברוח
צילום: איי פי
צילום: עוז מועלם
גאידמק. שלח שוב אוטובוסים
צילום: עוז מועלם
צילום: אמיר כהן
פרץ. "נהג מונית"
צילום: אמיר כהן
מומלצים