שתף קטע נבחר
אסתי טל רואה לירון ולרונית בשורות
הגרפולוגית אסתי טל מייעצת לכם על ידי קריאה בכתב היד. והפעם: רונית וירון, רוצים להביא לעולם ילד משותף . האם הם מתאימים למשימה?

כמה מילים על בני הזוג:

רונית (37) וירון (30), זוג רווקים, הכירו במטרה להביא לעולם ילד מחוץ למסגרת נישואים ולחלוק את גידולו בשני בתים. שאלתם היא האם הם מתאימים לפרויקט חייהם?

 

מה אני רואה בשורות של ירון:

ירון אדם רציונאלי מאוד. אחד הדברים הבולטים בכתב ידו, הוא הרווח הגדול בין המילים והשורות. כמעט בכל דבר ועניין, הוא בודק, תוהה ורק אז מחליט מה לעשות. כתב ידו עצור כמו גם פעילותו, הוא שולט בעצמו ופועל בזהירות. את הרגשות שלו הוא שומר בעיקר לעצמו, ובאופן כללי, הוא שומר על פרטיות וזקוק ל"מרחב חשיבה" (יתכן שהוא בן יחיד ומכאן נובעות תכונות אלו).

בחלוקה שבין תנועה, ארגון וצורת הכתב בולט אצל ירון הארגון. היות שחשוב לו להיות "בסדר" מבחינה חברתית, הוא מכוון את המרץ שלו ואת יכולות החשיבה האובייקטיבית והמסודרת שלו כדי לחיות חיי יומיום ברורים ומתוכננים. כך הוא גם מתמודד עם קשיים. ירון קודם כל חושב ורק אח"כ פועל.


מה אני רואה בשורות של רונית:

בכתב ידה של רונית אני רואה הרבה תנועה. כתב ידה זורם והיא "רצה קדימה", אל הזולת ואל העתיד. היא פעלתנית ויצירתית, והחיבורים שבין האותיות בכתב ידה מעידים על מקוריות מדהימה. גם בחייה, היא רואה את הדברים מכיוונים שונים ולפעמים נוטה לתיאטרליות. כך היא מתגברת על קשיים. היא "נופלת וקמה" כל הזמן.

רונית זורמת באופן כמעט אימפולסיבי אבל יחד עם זאת היא זקוקה לעוגן ולביטחון.

למרות הקצב המהיר שלה, יפה לראות שיש לה חוש אחריות. השורות שלה ישרות, והמרווחים בכתב קבועים וסדירים, כלומר, יש לה משמעת פנימית ויכולת התמדה גם אם על פניו לא רואים זאת אצלה.

 


שילוב תכונותיהם ומענה לשאלתם:

להביא ילד לעולם ולגדלו בשני בתים זו התלבטות שמלכתחילה מובילה אותנו לבעיה כמעט פילוסופית: הרי הנורמה היא זוג + ילד בבית אחד. במקרה הנדון השניים אינם זוג, כך שאין לנו דיון על תכונותיהם כזוג.

השאלות אותן בחנתי בכתב ידם הן:

  • האם כל אחד מהם יכול להתמודד עם מצב שאינו נורמטיבי?
  • עד כמה כל אחד מהם מוכן למחויבות רצינית כמו הבאת ילד לעולם?

 

בעיני, עצם התלבטותם יפה, שכן מי מהזוגות הנשואים בודק האם הוא מתאים להיות הורה?

בכתב ידו של ירון בולט, כפי שציינתי, הארגון. בכתב ידה של רונית בולטת התנועה. גישתם אל הזולת שונה. ירון זהיר בקשריו עם הסביבה ומרגיש נוח יותר עם חברים ועם מצבים מוכרים. רונית, לעומת זאת, כמהה לקשר עם הזולת ומרגישה נוח גם בחברה חדשה. היא תפטפט, תשתלב ותזרום אך יחד עם זאת היא גם זקוקה ל"רשת ביטחון", לקשר שייתן לה יציבות.

לירון חשוב להיות "בסדר", לכן הוא בודק כל דבר וכשהוא מבצע הוא עושה זאת על הצד הטוב ביותר. רונית קודם פועלת ואחר כך חושבת על מה שעשתה. כאן גם נוצר הקונפליקט הגדול.

 

גם לירון וגם לרונית יש חוש אחריות, תבונה ויכולות אינטליגנטיות לפעול באופן שונה מהנורמה. לכל אחד מהם יש גם את היכולת להתגבר (באופן שונה) על מכשולים.

 

השאלה הגדולה היא האם רונית, עם האימפולסיביות והתנועתיות הרבה, מפנימה את העובדה, שילד בהכרח יעצור את הזרימה הכל כך חופשית שלה? וירון, שחשוב לו להיות "בסדר" מבחינה חברתית, יעמוד בזה ויתמיד? מה עוד, שדווקא לו יש "רגש אימהי" ויחסו אל הסביבה ממילא מסויג יותר.

 

העושר הרוחני בו בורכה רונית יכול להיות לה למכשול במקרה זה. היא תזרום, וירון יהווה סלע שמאזן אותה. אך, האם כשיהיה ילד משותף הרגש החם, החשיבה המסודרת והארגון הרב של ירון לא יהוו מעצור ומחסום עבור רונית? ומה יהיה אז על הילד?

 

לדעתי, רונית וירון צריכים להתייחס לא רק לשוני שבאופי שלהם, שהרי זה כשלעצמו דבר שיכול להפרות ולהוסיף יופי לגידולו

 של ילד, אלא גם לבשלות של כל אחד מהם למחויבות לא פשוטה תוך מודעות למניעים שלהם. רק אז, לאחר שיבחנו כל אחד אם תכונותיו ונטיותיו לעניין עליהם לבדוק האומנם שילוב תכונותיהם יניב את הפרי אותו הם רוצים, יצירת חיים חדשים לתוך אושר.

 

מה בשורות שלכם:

בדקו את כתב ידכם תוך מבט על הדף כולו: האם כתב היד קריא וברור והגורם הבולט בו הוא הארגון (כמו אצל ירון) או שכתב ידכם פחות ברור ויותר זורם, חיבורי האותיות מעניינים, והאלמנט השולט הוא התנועה (ככתב ידה של רונית)? באופן כזה תוכלו לבדוק מה מניע אתכם, חשיבה מסודרת שמובילה לסדר יום קבוע ומחשבה תחילה, או ספונטניות וזרימה עם הנסיבות.

 

איך משתתפים במדור?

שולחים לאסתי שאלה בצירוף דוגמת כתב יד שלכם ושל בני זוגכם, ילדים או חבריכם. ציינו מין, גיל ומהי היד הכותבת. את הדוגמה יש לכתוב לאורך דף שלם ללא שורות, בעט כדורי בלבד. דואר: "רואה לכם בשורות", עיתון לאשה, רחוב המסגר 9, תל-אביב 67776  

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: index open
רונית וירון מתלבטים האם לגדל ילד במשותף. אילוסטרציה
צילום: index open
צילום: עדי אדר
הכותבת, אסתי טל
צילום: עדי אדר
לאשה בפייסבוק
מומלצים