שתף קטע נבחר

ח"כ סולודקין: "גבירים במקום שר - לא מקובל"

פעילותו של ארקדי גאידמק למען תושבי שדרות תפסה מקום מרכזי גם בדיוני ועדת העבודה, הרווחה והכנסת. היעדרות שר רווחה, לטענת חברת הכנסת מקדימה, יוצרת ואקום "אליו נכנסים גורמים כמו גאידמק"

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות, דנה היום (ב') בהצעתה של חברת הכנסת מרינה סולודקין (קדימה) ל"דיון מהיר" בנושא הפגיעה הקשה בפעילות הסדירה של רשויות הרווחה, כתוצאה מהיעדר שר במשרה מלאה הממונה על תחום זה.

 

"נוצר ואקום שלתוכו נכנסים גורמים כמו גאידמק", אמרה סולודקין במהלך הדיון. "גבירים במקום שר - זה לא מקובל עליי. אני לא מרוצה מהתפקוד של מנכ"ל משרד הרווחה. ייתכן שהיה צריך למנות לתפקיד את מנכ"ל משרד ראש הממשלה על מנת שיינתן מענה למערכת שנמצאת בקריסה ותחת עומס גדול. שבענו כבר מהבטחות ראש הממשלה על מינוי אדם זה או אחר לשר הרווחה. הגיע הזמן לבצע מהלכים".

 

ח"כ חיים אמסלם (ש"ס) הוסיף: "מה שמרגיז ביותר זה שבמשך חודשים ארוכים אנחנו ממתינים למפלגה נכבדת שאולי תיכנס לממשלה או תנהל משא ומתן. הגיע הזמן לשים קץ לזה ולמנות שר רווחה לאלתר".

 

יצחק פרי, יו"ר ועד העובדים הסוציאליים, אמר בדיון כי ידיו קצרות מלהושיע. "דו"ח רווחה אחד רודף דו"ח רווחה אחר והמצוקות והעוני בו הולכים ומעמיקים. במשרד הרווחה אין דמות פוליטית שתוביל את הנושא. ראוי שיהיה שר רווחה במשרה מלאה. אנו, העובדים הסוציאליים, עובדים ככל שביכולתנו על מנת לטפל במשברים החברתיים שעוברת החברה הישראלית, אך קצרה ידינו".

 

משה שיאון, מנכ"ל משרד הרווחה, אמר בדיון כי נעשה עוול לשדרה המקצועית במשרד הרווחה. "במשרד יש התנהלות מסודרת של כל המחלקות והאגפים. אנו עושים כמיטב יכולתנו בעבודה השוטפת - מתקיימות פגישות עבודה עם ראש הממשלה והוא מעודכן בכל המתרחש, כמו גם מנכ"ל משרדו והיועצים שלו.

 

"הבעיה היא לא רק במשרד הרווחה, מה עם קצבאות הביטוח הלאומי? גם בזמן המלחמה נקטנו ביוזמות ופעולות שאפילו המשרד לא אמון עליהם, כמו הפעלת עמותת בחלוקת המזון על ידי עמותות, נופשונים לתושבי אזור הצפון, פינויים של נכים וילדים עם פיגור ועוד. המסע המתנהל היום גורם עוול למערכת, גם אם היא לא מושלמת. אנחנו מפיקים לקחים".

 

בסיכום הישיבה קראה הוועדה לראש הממשלה להעמיד את נושא הרווחה בסדר עדיפות גבוה של מדיניות הממשלה, ולמנות שר רווחה לאלתר. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
ח"כ מרינה סולודקין
צילום: חיים צח
צילום: עוז מועלם
ארקדי גאידמק
צילום: עוז מועלם
מומלצים