שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לא בסיכון - לא תקבל חיסון

  עקב מחסור חמור בחיסוני השפעת הנחה משרד הבריאות את קופות החולים לתת חיסונים אך ורק לחולים כרוניים ומבוגרים מגיל 65 ומעלה הנמצאים בקבוצת הסיכון לסיבוכי המחלה. כל שאר האזרחים יאלצו לחכות

  חיסוני שפעת ינתנו אך ורק לחולים כרוניים ומבוגרים מגיל 65 ומעלה הנמצאים בקבוצת הסיכון לסיבוכי שפעת, כך הנחה אמש (ב') משרד הבריאות את כל קופות החולים. זאת בעקבות הנתון לפיו כחצי מיליון מהאוכלוסייה הנמצאת בסיכון עדיין לא חוסנה נגד שפעת.  

   

  לפי ההנחיות שנתן משרד הבריאות בתחילת העונה התבקשו קופות החולים לחסן במהלך חודש אוקטובר את קבוצות הסיכון ובנובמבר לאפשר גם לשאר האוכלוסייה להתחסן. ואולם בשל המחסור העולמי בחיסוני שפעת רענן משרד הבריאות את ההנחיות.

   

  במשרד הבריאות ציינו שמדובר בהנחיית שר הבריאות: "ההחלטה התקבלה לאור מלאי החיסונים המוגבל ומתוך רצון לתת קדימות לחולים בסיכון שהם האוכלוסייה שעבורה החיסון חשוב במיוחד".

   

  "הנושא הזה הוא שערורייה"

  באתר מכבי שירותי בריאות הודיעו למבוטחים כי "בהתייעצות עם משרד הבריאות, נחסן בימים הקרובים, עד לקבלת מלאי חיסונים נוסף, מבוטחים בני 65 ומעלה ואלה החולים במחלות כרוניות בכל גיל בלבד".

   

  אולם ההנחיות הגיעו באיחור לאהוד, תושב גבעתיים וחבר מכבי, שאינו שייך לקבוצות הסיכון ופנה אתמול למרפאה בבקשה להתחסן. "כל שנה אני מתחסן ומבקש גם מהעובדים שלי לקבל את החיסון וזה מוכיח את עצמו", סיפר אוהד. "שני הילדים שלי, שהם אסמטיים, התחסנו, אבל יום למחרת כשבאתי למרפאה אמרו לי שעכשיו אי אפשר לחסן אותי. הנושא הזה הוא שערורייה. עד לא מזמן איפשרו לבני 55 ומעלה להתחסן, עכשיו רק לבני 65 ומעלה. מה הם רוצים? שכל מי שמסתובב בחוץ יידבק בשפעת?".

   

  אהוד חשב לרכוש את החיסון מכספו בבית מרקחת אבל גם בבתי המרקחת לא הצליח למצוא חיסון. "יש ג'ינגל ברדיו, שולחים את האנשים להתחסן, אבל כשמגיעים מתברר שאי אפשר".

   

  ממכבי שירותי בריאות נמסר בתגובה: "עקב עיכוב נוסף באספקת החיסונים לקופות החולים הנחה אתמול משרד הבריאות לחזור ולחסן רק את הקבוצות הנמצאות בסיכון גבוה. הנחייה זו הועברה אתמול לסניפי מכבי ומשמעותה חיסון בני 65 ומעלה החולים במחלות כרוניות או כאלה שקיבלו גלוית זימון אישית לקבלת החיסון".

   

  מנתונים שהועברו בשבוע שעבר על ידי קופות החולים למשרד הבריאות עולה כי 643,571 מבוטחים השייכים לקבוצות הסיכון עדיין לא חוסנו. לרשות כל קופות החולים עומדות כ-200 אלף מנות חיסון בלבד, ומאות אלפי חיסונים שהוזמנו, עדיין לא הגיעו. במידה והחיסונים יגיעו במועד, יוחסנו כל שאר האזרחים במהלך חודש דצמבר.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יואב גלאי
  שר הבריאות בקבוצת הסיכון?
  צילום: יואב גלאי
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים