שתף קטע נבחר

סקר: נתניהו מוביל, גאידמק שווה 13 מנדטים

סקר שערך מכון דחף עבור "ידיעות אחרונות" מגלה שאם הבחירות היו מתקיימות כיום, היה מקבל הליכוד 20 מנדטים, קדימה היתה מתרסקת ל-15 מנדטים, העבודה מתכווצת ל-15. גאידמק מזנק ומקבל 13 מנדטים. גם מרצ תזנק ל-8 ואילו הגמלאים עלולים לראות את הכנסת בטלוויזיה

ליו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, יש הבוקר (יום ד') סיבה טובה להיות מרוצה. על-פי סקר "ידיעות אחרונות" ומכון דחף בהנהלת ד"ר מינה צמח, לו הבחירות היו מתקיימות היום - היה מקבל הליכוד בראשותו 20 מנדטים (לעומת 12 כיום). הסקר המלא יתפרסם במוסף לשבת של "ידיעות אחרונות".

 

קדימה, בהנהגת אולמרט, מתרסקת ל-15 מנדטים, כמעט חצי מהמנדטים שיש בידיה כיום. העבודה, בהנהגת פרץ, מקבלת מספר דומה של מנדטים - לעומת 19 שיש בידיה כיום. פרץ וגם אולמרט משלמים את מחיר הכשלים הקשים שהתגלו במלחמת לבנון. באחרונה נשמעו יותר ויותר קולות הקוראים להחליף את פרץ בתפקידו כשר ביטחון.


 

מרצ היא המרוויחה הגדולה בשמאל והיא צפויה לקלוט חלק לא מבוטל ממאוכזבי פרץ ותתחזק משמעותית מ-5 מנדטים שיש בידיה כיום ל-8. בעבר דובר על אפשרות לאיחוד בין שתי המפלגות, ויש להניח שלקראת בחירות, האופציה הזו תישקל שוב.

 

הכוכב העולה בשמי הפוליטיקה - ארקדי גאידמק - היה מקבל 13 מנדטים לו היה מתמודד כיום. גאידמק צבר באחרונה תאוצה ציבורית בעקבות מבצע פינויים המתוקשר של תושבי שדרות לאילת. בממשלה תקפו אותו, אבל תושבי העיר הדרומית מוקירים תודה לאיש שלקח את היוזמה במקום שבו כשלו המערכות הציבוריות.

 

ישראל ביתנו, בהנהגת אביגדור ליברמן, תתמודד ראש בראש עם מפלגתו של גאידמק על ציבור העולים החדשים, וזה משתקף היטב גם בסקר שבו מקבל ליברמן 10 מנדטים, אחד פחות מכפי שיש בידיו כיום. ש"ס, על-פי סקר ידיעות אחרונות נחלשת במנדט ל-11 מנדטים. המפלגות הערביות מקבלות 10 מנדטים.

 

האיחוד הלאומי-מפד"ל תשמור על כוחה - 9 מנדטים. גם יהדות התורה שומרת על כוחה ומקבלת 6 מנדטים ואילו הגמלאים מתרסקים מ-7 מנדטים ל-3 בלבד, ואם יועלה אחוז החסימה, כפי שמציעים יוזמי הרפורמה בשיטת הממשל, ייתכן מאוד שבבחירות הבאות ניפרד לשלום מרפי איתן ומחבריו.

 

הסקר נערך בקרב מדגם מייצג של 499 בני אדם.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
נתניהו מוביל
צילום: גיל יוחנן
גאידמק מזנק
צילום: חיים צח
צילום: גיל יוחנן
בצרות. אולמרט
צילום: גיל יוחנן
מומלצים