שתף קטע נבחר

הצעה: מי שמפטר עובדת בהריון יישלח לכלא

על-פי ההצעה – העונש המירבי למי שייפטר עובדת בהריון או בחופשת לידה יהיה חצי שנת מאסר, במקום חודש מאסר. כפועל יוצא מהחמרת הענישה תוארך גם תקופת ההתיישנות על אותן עבירות לחמש שנים

בשורות טובות לנשים העובדות. הוועדה לקידום מעמד האשה אישרה היום (ד') להעביר לקריאה ראשונה בכנסת הצעת חוק, המחמירה את הענישה על פיטורי עובדת בהריון ובחופשת לידה, פיטורי עובדת השוהה במקלט לנשים מוכות או אשה העוברת טיפולי פוריות. מדובר בהצעה של חברי הכנסת גדעון סער (ליכוד), נדיה חילו ואורית נוקד (העבודה).

 

הצעת החוק קובעת כי העונש המירבי על עבירות אלה יהיה שישה חודשי מאסר, במקום חודש מאסר אחד, שהוא העונש המירבי כיום או כפל הקנס העומד על 67,300 שקלים. כפועל יוצא מהחמרת הענישה תוארך גם תקופת ההתיישנות על אותן עבירות משנה אחת מיום ביצוען לחמש שנים מיום הפיטורים.

 

ח"כ נוקד: "אני מברכת על התמיכה שנתנה הוועדה להצעת החוק. בעוד הנשים מהוות יותר ממחצית מהאוכלוסייה, קיימת נגדן אפליה בשוק העבודה. החמרת הענישה חיונית כדי להתמודד עם מכת המדינה הזו".

 

הצעת החוק עתידה ככל הנראה לעלות להצבעה בקריאה ראשונה ביום שלישי הקרוב, היום לציון המאבק באלימות נגד נשים.

 

בפסק דין בנושא זה, שניתן לפני כחודשיים בבית הדין העבודה בירושלים. הורה בית המשפט לפצות עובדת נקיון, שפוטרה מעבודתה בחודש השביעי להריונה, בכ-30 אלף שקלים. מעבר לפיצויים, הוטל קנס על מנהל סניף ירושלים והמנהל האזורי בחברה שבה עבדה האשה על-סך 134 אלף שקל לכל אחד - סכום שיועבר לקופת המדינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אסור לפטר אשה בהריון (אילוסטרציה)
צילום: סי די בנק
מומלצים