שתף קטע נבחר

המדינה תפסיק לממן הוצאות קבורה לשרים

עד כה מימנה המדינה את הוצאות הקבורה, רכישת חלקת הקבר והקמת המצבה של שרים, רבנים ראשיים, נשיאי בית המשפט העליון ומבקרי מדינה. יוזם ההצעה, השר יעקב אדרי: "מדובר בחיסכון ניכר לקופה הציבורית"

המדינה לא תממן יותר את כול הוצאות הקבורה של אישי ציבור בכירים שהלכו לעולמם. כך הוחלט היום (ד') בוועדת השרים לענייני סמלים וטקסים. יו"ר ועדת השרים, השר יעקב אדרי, ביקש שהמדינה לא תממן יותר את כל הוצאות הקבורה של מי שהיו שרים, סגני שרים, רבנים ראשיים, נשיאי בית המשפט העליון, נגידי בנק ישראל ומבקרי המדינה.

 

בשנת 1994 אישרה הממשלה לממן את הוצאות הקבורה, רכישת חלקת הקבר והקמת המצבה של אישי הציבור. סעיפי ההוצאה האלה יבוטלו מעתה. עם זאת נותרו על כנם כמה סעיפים, כמו הודעת אבל מטעם הממשלה, הנחת זר מדינת ישראל ושמירה על הסדר הציבורי על-ידי המשטרה במהלך הלוויה.

 

השר אדרי אמר כי "מדובר בחיסכון ניכר לקופה הציבורית. העלויות הכרוכות בתשלום הוצאות הקבורה הינן גבוהות, ואין שום הצדקה לכך שהמדינה תממן זאת. אישים אלה זוכים לפנסיה מכובדת ולמשפחתם יש את היכולת הכלכלית לשאת בנטל הוצאות הקבורה. אין כל צורך להכביד בהוצאות אלה על קופת המדינה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
השר אדרי. חסכון לממשלה
צילום: עופר עמרם
מומלצים