שתף קטע נבחר

הירשזון והעסקת העובדת הזרה: לא תפתח חקירה

במשרד היועץ המשפטי לממשלה הוחלט שאין תשתית מספקת לפתיחה בחקירה פלילית נגד שר האוצר, שהעסיק עובדת זרה מבלי לדווח על-כך. ממצאי החקירה הועברו לכנסת, שם יוחלט האם לנקוט נגדו בהליכים בוועדת האתיקה

עוזרו של היועץ המשפטי לממשלה, עורך הדין רז נזרי, קבע היום (ד') כי אין תשתית מספקת לפתיחה בחקירה פלילית, נגד שר האוצר אברהם הירשזון, שנחשד כי סיפק היתרים לעובדים זרים, כאשר במקביל העסיק עובדת זרה בביתו ולא דיווח על כך.

 

קביעתו של עו"ד נזרי ניתנה כתשובה לתלונה שהוגשה על ידי אביעד ויסולי. האחרון טען כי הירשזון פעל תוך ניגוד עניינים בין השנים 2003-2004, כאשר כיהן כיו"ר ועדת הכספים ופעל לאספקת ההיתרים.

 

עורך הדין נזרי כתב היום בתשובתו: "נערכה בדיקה מקיפה בפרקליטות המדינה. במסגרת בדיקה זו נבחן טיפול משרד התעשייה והמסחר בתיק שנפתח נגד ח"כ הירשזון בעניין, נבחנו התיקים הרלבנטיים ממשרד הפנים ומשטרת ההגירה וכן נבדקה פעילותו של הירשזון בכנסת בנושא העסקתם של עובדים זרים".

 

למרות ההחלטה שלא לפתוח בחקירה נגד שר האוצר, ציין עו"ד נזרי: "הבדיקה העלתה ממצאים שייתכן כי יש בהם כדי הפרת של כללי האתיקה לחברי הכנסת, ולפיכך החליט היועץ המשפטי לממשלה כי עיקרי הדברים יועברו לעיון היועצת המשפטית של הכנסת, על מנת שתשקול ותחליט אם יש בממצאים אלה כדי להצדיק נקיטת הליכים נגד הירשזון בפני ועדת האתיקה של הכנסת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דורון גולן
השר הירשזון. לא תפתח חקירה
צילום: דורון גולן
מומלצים