שתף קטע נבחר

נציגי מועצת יש"ע צפויים להיפגש עם אולמרט

לאחר שלא נפגשו כמעט שנה, צפויים נציגי מועצת יש"ע להעלות בפני ראש הממשלה שורה של נושאים, ביניהם המאחזים הבלתי חוקיים. המקורבים לראשי המועצה אומרים כי הפגישה עשויה להיות מתוחה

לאחר נתק של כמעט שנה צפויים נציגי מועצת יש"ע להיפגש בשבוע הבא עם ראש הממשלה, אהוד אולמרט. עדיין לא נקבע מועד מדויק לפגישה. 

 

ראש מועצת יש"ע, בנצי ליברמן אמר הערב (יום ד') ל-ynet, "אנחנו נבוא לפגישה כאשר יש הרבה בליבנו על התנהלות ראש הממשלה. יש לנו שורה של נושאים שאנחנו רוצים להעלות אותם. בין היתר אין אישור לתוכניות ביהודה ושומרון, אין תקציבי פיתוח של משרדי הממשלה ליהודה ושומרון. אנחנו גם מבקשים לא לבצע את תוכנית אצבעות אריאל, אנחנו לא רוצים גדר. אנחנו רוצים שמהפגישה הזו ייצאו תוצאות אופרטיביות".

 

גם נושא המאחזים צפוי לעלות בפגישה. ליברמן: "אין שום התקדמות. לא הוסכם על דבר. אנחנו דורשים מראש הממשלה להגיד לנו מיהו הנציג שלו לענייני המאחזים, עד כה אין שום התקדמות ושום הבנה".

 

עם זאת אומרים גורמים המקורבים למועצת יש"ע כי הפגישה בין הצדדים צפויה להיות מתוחה. לדבריהם, נציגי מועצת יש"ע מגיעים עם בטן מלאה, אחרי תקופה ארוכה  של נתק בין הצדדים. "יש תחושה קשה בקרב המתיישבים שאין קשר איתם. היה מי שהגדיר את הנתק כחרם ואמברגו על ההתיישבות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ליברמן. שורה של בקשות
צילום: גיל יוחנן
צילום: אריאל ירוזולימסקי
אולמרט. פגישה בשבוע הבא
צילום: אריאל ירוזולימסקי
מומלצים