שתף קטע נבחר

גאידמק לאולמרט, בעיתון: אתה מנצל החקירה נגדי

במודעה מיוחדת שפרסם הבוקר בשלושת העיתונים הגדולים פונה המיליארדר ישירות אל ראש הממשלה ודורש ממנו לקבוע עמדה בנוגע לחקירה המתנהלת נגדו כדי לעצור את "הרדיפה הפוליטית" כלפיו. על הביקורת שהשמיע ראש הממשלה סביב הסיוע לתושבי שדרות, כותב גאידמק: "אמשיך לפעול ולחיות בהתאם להשקפת עולמי"

ארקדי גאידמק ואהוד אולמרט ממשיכים לנהל דו-קרב מילולי מעל גבי התקשורת, והפעם זהו תורו של המיליארדר לשלוח מסר אל ראש הממשלה: במודעה מיוחדת שהתפרסמה הבוקר (ה') בשלושת העיתונים הגדולים, מפנה גאידמק אצבע מאשימה אל אולמרט ומשיב לו על הביקורת שהשמיע כלפיו בישיבת הממשלה השבוע בנוגע למימון הנופש לתושבי שדרות. בנוסף מאשים אותו גאידמק ברדיפה פוליטית תוך ניצול העובדה שהוגשה המלצה להעמידו לדין, למרות שטרם הוגש נגדו כתב אישום.

 

"אני חולק על הבעת העמדה השלילית שהבעת בנוגע לפעילותיי מאחר ולעניות דעתי, הן משקפות ותואמות את רוח המסורת היהודית", כתב גאידמק במודעה, כשהוא מכוון בדבריו ליוזמה להסיע אלפים מתושבי שדרות לאילת ולשכנם על חשבונו בבתי מלון למספר ימים. "אמשיך לפעול ולחיות בהתאם להשקפת העולם שלי וזה יביא, בלי שום ספק, להעצמת הביקורת מצידך".

 

כזכור, אמר אולמרט בישיבת הממשלה ביום ראשון כי הוא מתנגד לתעלולי יח"צנות של מיליונרים, כהגדרתו. "האם זה מה שאנו רוצים לראות, כאשר יורים קסאם בורחים למלונות חמישה כוכבים? אני מצטער על הסצנות המביכות", שלח ראש הממשלה עקיצה אל גאידמק.

 

במסגרת המודעה שפרסם טוען עוד גאידמק כלפי אולמרט כי הוא מנצל את המלצת המשטרה להעמידו לדין בפרשת הלבנת ההון, על מנת לנגח אותו פוליטית, מתוך חשש שיהווה עליו איום בעתיד הקרוב. "כפי שידוע לך, כבוד ראש הממשלה, מזה זמן רב, לדעתי, מסומן אני כמטרה של פעילות מתוכננת מראש, שהיא בלתי מבוססת מצידם של אי אילו נציגים של מוסדות החוק של ישראל. כבר זמן רב מתנהלת חקירה, אולם עד עתה כלל לא הוגש בעטיה כתב אישום.

 

"...אבקשך בזמן הקצר ביותר לקבוע עמדה בנוגע לכתב אישום זה, היות והוא יאפשר לי להוכיח באופן גלוי את הפרתו של החוק ואת

 זיוף העובדות שהוצגו לגבי ואשר תוכננו מראש בחקירה המתנהלת נגדי, או לחלופין את תיק החקירה. היעדר החלטה כל שהיא בעניין זה יכול להתפרש כרדיפה פוליטית מכוונת מצידך, כלפי מי שאתה רואה בו מתחרה פוליטי, דבר שכביכול לא תואם את המציאות. סיטואציה זו זכתה להדים גדולים מאוד בכלי התקשורת בארץ ובחו"ל, דבר הגורם לי ולמשפחתי אי נעימות רבה, ויתרה מכך, היא אף יכולה להתפרש בדעת הציבור בישראל ובעולם כאמצעי לרדיפה פוליטית מכוונת".

 

המסרים שמפזר גאידמק בנוגע לכוונתו להשתלב בפוליטיקה עלו השבוע מדרגה, כאשר הצהיר כי אם יחליט להתמודד במפלגה משלו לכנסת, הוא יזכה לארבעים מנדטים - לא פחות. כמה ימים לאחר הצהרה זו קיבל גאידמק חיזוק להערכה שיש מי שיצביע עבורו, כאשר מסקר "ידיעות אחרונות" עלה כי אם הבחירות היו נערכות כעת היה זוכה ל-13 מנדטים.

 

גאידמק זכה השבוע לביקורת מצדם של פוליטיקאים נוספים - מלבד ראש הממשלה - בהם שר הביטחון עמיר פרץ, שאמר ביום בו ירדו האוטובוסים הראשונים משדרות לאילת כי "לא נאפשר השתלטות של גבירים ונדבנים על מצוקת אזרחים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עוז מועלם
גאידמק. משיב לראש הממשלה
צילום: עוז מועלם
צילום: דודי ועקנין
אולמרט. הכדור עובר אליו
צילום: דודי ועקנין
מומלצים