שתף קטע נבחר

סקר: מתגעגעים לשאול מופז במשרד הביטחון

25 אחוזים מאזרחי ישראל היו רוצים ששר הביטחון הקודם, שאול מופז, יחליף את עמיר פרץ. כך עולה מסקר מכון דחף ו"ידיעות אחרונות". רק 10 אחוזים תומכים בהחלפת פרץ באהוד ברק. 80 אחוזים סבורים שפרץ צריך להתפטר

שר הביטחון לשעבר ושר התחבורה בהווה, שאול מופז, נתפס כאדם המתאים ביותר להחליף את עמיר פרץ בתפקיד - כך עולה מסקר דחף. 25 אחוזים מאזרחי ישראל היו רוצים שמופז יחזור לתפקידו הקודם. הסקר המלא מתפרסם הבוקר (יום ו') במוסף לשבת של "ידיעות אחרונות".

 

15 אחוזים רוצים לראות את עמי איילון בתפקיד, 12 אחוז תומכים בהענקת התפקיד לאביגדור ליברמן, 11 אחוזים ביוסי פלד ורק 10 אחוזים רוצים שאהוד ברק יחליף את פרץ. ברק נחשב היום ל"שם החם" בבורסת השמות הנזרקים לאוויר כמחליף אפשרי לפרץ. כאשר נשאלו הנסקרים האם אולמרט צריך להציע לברק את התפקיד, 35 אחוזים אמרו שכן ואילו 60 אחוזים סברו שלא.

 

80 אחוזים מהציבור סבורים שפרץ צריך להתפטר מתפקידו, ואם לא יעשה זאת, 72 אחוזים סבורים שראש הממשלה, אהוד אולמרט, צריך להדיחו. פרץ עצמו ממשיך להתבצר בעמדתו שאין מקום להחליפו. אמש אמר בישיבת לשכת העבודה: "אני מתכוון להמשיך בכל אמונתי להשקיע במערכת הביטחון, את הרמטכ"ל והחיילים ולהגביר את המורל. כל מסע ההכפשה הזה חוצה גבולות, מפלגות ואינטרסים - מגאידמק ועד שרי הממשלה".

 

בראיון ל-ynet, תקף פרץ את "אופציית ברק": "אהוד ברק רוצה להיות שר ביטחון? ברק הוא אדריכל הבריחה מלבנון". הוא הפנה רמז עבה לפי קודמו בתפקיד, שאול מופז, שאותו האשים ב"מדיניות של עצימת עיניים". לדבריו, "כשאני שומע על מסע המועמדים לתפקיד שר הביטחון אני המום. הרי גם בדרום וגם בצפון מישהו נרדם בשמירה והייתה מדיניות של עצימת עיניים - ואיש לא אמר שצריך לנקוט בתגובות נחרצות. המועמדים הם אלה שצריכים לתת דין וחשבון על מדיניות עצימת העיניים".

 

45% מהאוכלוסיה: הפתרון לקסאמים - מו"מ

הקבינט המדיני ביטחוני קיים השבוע דיון בשאלה כיצד להתמודד עם ירי רקטות הקסאם לנגב המערבי. הנשאלים בסקר מכון דחף נשאלו אף הם כיצד יש להתמודד עם הירי. 45 אחוזים מהם סברו שהפתרון נעוץ במו"מ עם הפלסטינים, 30 אחוזים חושבים שיש לכבוש את רצועת עזה ו-18 אחוזים אומרים שיש להמשיך במבצעים צבאיים.

 

כששואלים רק את תושבי שדרות, מתקבלות תוצאות הפוכות - 57 אחוזים מהם קוראים לכבוש את עזה ורק 24 אחוזים מהם תומכים בפתרון בדרך של מו"מ. 68 אחוזים מאזרחי ישראל ו-85 אחוזים מתושבי שדרות סבורים שהממשלה הפקירה את שדרות.

 

וכאשר זה המצב, אין פלא ש-66 אחוזים מתושבי העיר היו עוזבים אותה, לו רק יכלו. 55 אחוזים מכלל הציבור ו-65 אחוזים מתושבי שדרות סבורים שאם רקטות הקסאם היו נוחתות במרכז הארץ, מדיניות הממשלה היתה שונה. 56 אחוזים מתושבי שדרות מעניקים ציון גרוע לראש העירייה, אלי מויאל.

 

ומה עומד מאחורי הסיוע שקיבלו מהמיליארדר ארקדי גאידמק, שהוציא תושבים לנופש באילת? 41 אחוזים מתושבי העיר אומרים שגאידמק מחפש לגיטימציה. 29 אחוז חושבים שמניעיו טהורים וכל רצונו לעזור, 27 אחוזים אומרים שהמטרה הסופית פוליטית - לקבל תמיכה כדי לרוץ לכנסת.

 

ממצאי הסקר מבוססים על תשובותיהם של מדגם מייצג של 499 תושבים. טעות הדגימה המירבית - 4.5 אחוז.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
רוצים את מופז
צילום: ניב קלדרון
צילום: גיל יוחנן
ציונים נמוכים ביותר לאולמרט
צילום: גיל יוחנן
צילום: ניב קלדרון
פרץ צריך ללכת
צילום: ניב קלדרון
מומלצים