שתף קטע נבחר

אחיו של החטוף שב ממילואים: נשנה כיוון פעולה

אייל רגב, אחיו של החייל החטוף אלדד רגב, מילא את חובת המילואים למרות "שעד לרגע זה לא קיבלנו אות חיים מאודי ואלדד, וזה לא נותן לי מנוח". בשיחה עם ynet הוא סיפר על כיוון חדש במאבק להשבת הבנים

אייל רגב (31) אחיו של החייל החטוף אלדד רגב (26), שב אמש (יום ה') משירות מילואים בבסיס צה"ל בדרום הארץ. "לא קיבלנו אות חיים מאודי ואלדד, וזה לא נותן לי מנוח. אבל החלטתי לא לשבור את הכלים ולשרת את המדינה כפי שחונכנו מהבית".

 

רגב סיפר: "לפני מספר שבועות קיבלתי כמו כל חבריי ליחידה צו מילואים לאימון קרבי בצאלים. לאחר התלבטות, ושיחה עם בני המשפחה הקרובים, החלטתי לצאת למילואים האלה. זו הפעם הראשונה מאז החטיפה שאני יוצא למילואים והמחשבות על אלדד מלוות אותי כל הזמן".

 

אפילו הפעולות לקראת היציאה למילואים, פעולות טכניות בדרך-כלל, היו רוויות בתחושות עבורו: "זה התחיל בתיק שארזתי. אני והוא מתחלקים במדים, ובחלק גדול מהציוד של המילואים, לכן הרגשתי תחושה חזקה שאני עושה את הדבר הנכון".

 

במהלך השבוע פנו לרגב חבריו ליחידה, וחלקם תהו מדוע הוא בא למילואים למען אותה מדינה שאינה מחזירה את אחיו הביתה כבר ארבעה וחצי חודשים. רגב מצידו מודע לתחושות הקשות. "רבים חוששים לצאת למילואים בשל המלחמה האחרונה. הם כועסים שהיא הופסקה בעיצומה, ללא החזרת החטופים, וכועסים על התנהלות המדינאים", הוא אומר.  

 

רגב אמר כי הוא מעריך את מאמצי משרדי החוץ ואת מאמצי הממשלה להחזרת החטופים - אך ציין כי למרות הניסיונות להחזיר את הבנים והכוונות הטובות, עדיין אין סימנים מעודדים בשטח.

 

לדבריו "בני המשפחות, יחד עם שמוליק אלגרבלי העומד בראש 'המטה למען שחרור החטופים', החלטנו על שינוי כיוון בכל הקשור ללחץ הבינלאומי. השבוע נצא לבריסל שבבלגיה למפגן גדול, בשיתוף קהילות יהודיות מכל אירופה, שיתכנסו מול בניין האיחוד האירופי - ונדרוש את שחרור החטופים".

 

מגייסים את אירופה למאבק

רגב מספר כי משפחות החטופים מתכננות במקביל לערוך מפגשים במדינות אירופאיות נוספות, דוגמת ספרד, צרפת ונורבגיה. "בעבר ערכנו עם משפחת גולדווסר מפגשים ועצרות בלונדון, וגם משם קיבלנו עידוד רב. מטרתנו היא לגרום לקהילה האירופית לנהוג כפי שנהגו כשישראל פתחה בלחימה או ביצעה ירי בשוגג על הפלסטינים", הוא מסביר.   

 

רגב סבור כי יש להפעיל לחץ נוסף על ממשלת לבנון. "אנחנו דורשים מהם לעמוד בתקיפות, ולדרוש ממשלת לבנון למלא אחר החלטת החלטה 1701 - הקוראת בין השאר לשחרר את אלדד ואודי. אם לבנון תסרב יש להטיל עליה סנקציות, כמו גם על כל מדינה שמנסה למנוע את מימוש ההחלטה", הסביר.

 

עם זאת, משפחות החטופים אינן מסתפקות בכך, ובכוונתן למקד את הלחץ גם על חיזבאללה.  כחלק מן המאבק יקראו המשפחות לאיחוד האירופי לגנות את הארגון על הפרת זכויות אדם - בשל העובדה כי הוא מונע מהצלב האדום לפגוש את החטופים, ולתת אות חיים ראשון לבני המשפחה בארץ.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
אייל רגב
צילום: דודי ועקנין
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
אלדד רגב
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
צילום: רויטרס
אהוד גולדווסר
צילום: רויטרס
צילום: נועם רותם
גלעד שליט
צילום: נועם רותם
מומלצים