שתף קטע נבחר

ספר חדש: נשים מדברות פי 3 יותר מגברים

עכשיו זה רשמי: נשים מדברות יותר - והרבה. אשה אומרת ביום 20 אלף מילים בממוצע, בעוד הגברים מסתפקים בכ-7,000 מילים בלבד. כך עולה מספר חדש שממצאיו פורסמו היום (ג') בעיתון "דיילי מייל" בבריטניה.

 

בספר, שנכתב על-ידי הפסיכיאטרית ד"ר לואן בריזנדין (הטוענת כי היא פמיניסטית), נטען עוד כי נשים מדברות יותר מהר מגברים וכן כי הן שואבות סיפוק מלשמוע את עצמן מדברות.

 

ואיך נוצר ההבדל בין המינים? לדברי ד"ר בריזנדין, שערכה את המחקר בקרב 1,000 מטופלים במרפאה שלה בסן פרנסיסקו, השוני נוצר עוד ברחם. "ההורמונים משפיעים על התפתחות המוח כשהעובר נמצא ברחם. האזורים במוח שאחראים על התקשורת, הרגשות והזכרון נוצרים שם. כתוצאה מכך, זכרים מדברים פחות מנקבות והם גם מביעים רגשות פחות מנשים".

 

אבל יש נושאים שהגברים חושבים עליהם יותר מנשים - כמו סקס, וגם לכך יש הסבר מדעי. מחברת הספר טוענת כי החלק במוח הקשור למין גדול אצל הגברים עד פי שניים משל הנשים. 

 

ומה אומרים המומחים בבריטניה? לא כולם מסכימים לתזה הזו. פרופ' דבורה קמרון מאוניברסיטת אוקספורד טוענת כי ההשפעה על כמות המילים נגרמת ממספר הדברים בהם עוסקים בכל יום. "אם מתבססים על מספר גדול של מחקרים אחרים, אפשר למצוא רק הבדל קטן במספר המילים הנאמרות על-ידי גברים ונשים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
הכל במוח? (אילוסטרציה)
צילום: סי די בנק
מומלצים