שתף קטע נבחר
אסתי רואה לדלית וליוסי בשורות
הגרפולוגית אסתי טל מייעצת לכם על ידי קריאה בכתב היד. והפעם: דלית מעוניינת לדעת אם היא בשלה לסיבוב שני בחיים עם יוסי, בן זוגה הנוכחי. מה אומרות על כך השורות?

כמה מילים על בני הזוג:

בשלוש השנים האחרונות נמצאת דלית (גרושה בת 31 + ילד) במערכת יחסים עם יוסי, רווק המבוגר ממנה בשלוש שנים. דלית מבקשת לדעת אם מערכת יחסים זו תוביל לחתונה, והאם היא מתאימה לה בכלל.

 

מה אני רואה בשורות של דלית:

לדלית כתב יד ברור, נעים וחם וכך גם אופייה: היא נעימה ואנושית מאוד. לפי מהלך השורות, צורת חיבור האותיות והמרווחים בין המילים ניתן לראות איזון בין רגשותיה להיגיון שלה. היא יוצרת קשרים עם הסביבה אך במינון מדוד, כפי שהיא בוחרת לעצמה. כך היא גם נוהגת גם במערכת יחסים. היא מרגישה נוח במסגרת אך צריכה להבין היטב את הכללים והחוקים על מנת לתת אמון באנשים, ועל אחת כמה וכמה במערכת בין-אישית קרובה כל כך. דלית נוטה לבדוק את הנתונים סביבה, ורק לאחר שווידאה שהכל ברור לה, תיתן מעצמה ותרגיש נוח בתוך מערכת היחסים.


כתב ידה של דלית: ברור, נעים וחם

 

מה אני רואה בשורות של יוסי:

כתב ידו של יוסי גדול וצר ונראה כאילו שהוא עשה "דיאטה" לאותיות מסוימות. מה שמעניין בכתב ידו הוא הגיוון והשוני. פעם הוא משתמש בחלק הבסיסי של האות ופעם מאריך או מעבה את האות כרצונו (ק' מאוד ארוכה אך ר' רזה וצרה). הרווח בין המילים ובין השורות בכתב ידו גדול, מה שמלמד על המרחב שהוא זקוק לו ועל צורת החשיבה שלו. הוא בוחן את הדברים מכל הכיוונים ויש לו יכולת שיפוט אובייקטיבית. דבר נוסף שבולט בכתב ידו של יוסי הוא זווית הכתיבה המשתנה. הזווית המשתנה מלמדת על תנודות ושינויים, ואולי אפילו על חוסר יציבות מסוים.


כתב ידו של יוסי: גיוון ושוני

 

שילוב תכונותיהם ומענה לשאלתם:

כתב ידה של דלית רחב, כתב ידו של יוסי גדול וצר. בהתאם, חלוקת הרגש ו/או ההיגיון שלהם שונה מאוד: דלית פועלת יותר מתוך רגש, ואילו ליוסי יש יכולת להיות מעשי ולבצע דברים בצורה טובה ביותר. עם זאת, הוא משנה את דעותיו ובודק כל דבר דרך ההיגיון, כך שלעתים רצונו הרב להיות תכליתי דווקא פוגם במעשיותו. לדלית טוב בתוך מסגרת, מכיוון שהיא יודעת לתת חום אך זקוקה גם לחום ולתמיכה. יוסי זקוק למרחב רב יותר מזה שזקוקה לו דלית.

 

מתוך נתונים אלו אתייחס לשתי השאלות שהעלתה דלית: האחת, האם מתאימה לדלית מסגרת נישואין? והשנייה, האם יוסי הוא בן הזוג המתאים לה? כמו מערכות יחסים קודמות שראינו בטורים אלה, גם הזוגיות של דלית ויוסי בנויה על שוני והשלמת תכונות. רוב תכונותיהם שונות, ומכאן שיצטרכו לשמר היטב את הקשר ביניהם, לאחר שזה יהפוך לממוסד. מערכת נישואין, במיוחד כאשר היא כוללת ילד של אחד מבני הזוג, דורשת השקעה. במקרה זה נחוצה השקעה רבה, מכורח השוני בגישה של בני הזוג למסגרת.

 

האם דלית בנויה למערכת נישואין? כן, יש לה את כל התכונות המתאימות למסגרת והיא אפילו תמצה עצמה יותר בתוך מסגרת חמה, ברורה וקבועה. האם יוסי הוא בן הזוג המתאים? יוסי צריך להחליט באופן חד משמעי ומתוך היגיון (ויש לו היגיון בריא) אם הוא רוצה להתמסד. זאת מפני שפרט לשוני בתכונות, בדרך החשיבה ובהתנהלות בינו לבין דלית, הוא זקוק למרחב מחיה רב, שלא תמיד קיים במסגרת מחייבת כמו נישואין.

 

 

מה בשורות שלכם

רגש והיגיון, לכולנו יש את שניהם. השאלה היא עד כמה מפעיל כל אחד מאיתנו את הרגש ועד כמה את ההיגיון? ניתן לבדוק את החלוקה הן לפי צורת הכתב: האם הוא עגול (רגש) או זוויתי (היגיון), והן לפי המרווחים שבין השורות: רווח גדול יותר בין השורות משמעותו יותר היגיון מאשר רגש. חשוב לציין שאין מדובר בחוסר רגש או בחוסר היגיון, אלא בהפעלה ובצורת חשיבה הגיוניות יותר או רגשית יותר.

 

איך משתתפים במדור?

שולחים לאסתי שאלה בצירוף דוגמת כתב יד שלכם ושל בני זוגכם, ילדים או חבריכם. ציינו מין, גיל ומהי היד הכותבת. את הדוגמה יש לכתוב לאורך דף שלם ללא שורות, בעט כדורי בלבד. דואר: "רואה לכם בשורות", עיתון לאשה, רחוב המסגר 9, תל-אביב 67776 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Index open
בדרך לחתונה?
צילום: Index open
צילום: עדי אדר
אסתי טל.
צילום: עדי אדר
לאשה בפייסבוק
מומלצים