שתף קטע נבחר

תינוק נותח לאחר שהמוהל פגע בעורק ראשי

תינוק בן שמונה ימים הובהל לבית החולים בצפת לאחר שהמגן שהונח על איבר מינו במהלך טקס המילה נפל, והמוהל פגע בטעות בשק האשכים ובעורק ראשי. הרופאים ניתחו את התינוק, תפרו את העורק וככל הנראה הוא ישוחרר לביתו בימים הקרובים

שמחת המצווה התחלפה בבעתה: בני משפחה מדרום רמת הגולן חוו היום (ג') את הסיוט ממנו חוששת כמעט כל משפחה יהודית ביום השמיני להיוולדו של תינוק חדש למשפחה. הוריו של התינוק הבהילו אותו הערב לבית החולים רבקה זיו בצפת, כשהוא סובל מדימום מסיבי מעורק באיבר מינו, לאחר שנפגע במהלך טקס ברית מילה. טיפול מהיר של רופאי בית החולים הביא לייצוב מצבו.

 

בסביבות השעה 20:30 הובא התינוק כשהוא בהכרה וסובל מפגיעה בשק האשכים ודימום באיבר מינו.

 

ד"ר אלכס ברסלבסקי, כירורג בכיר במחלקה לרפואה דחופה בבית החולים סיפר ל-ynet: "האירוע נגרם ככל הנראה בעקבות נפילת המגן המונח על איבר המין לפני טקס ברית המילה, דבר שגרם לסכין לפגוע בעורק הראשי ובשק האשכים. התינוק נותח דקות ארוכות והעורק הפרוץ נתפר".

 

מצבו של התינוק מוגדר בינוני ויציב, הוא בהכרה ומקבל נוזלים לגופו. הוא נשאר לטיפול במחלקת הילדים, בשילוב עם רופאי המחלקה האורולוגית בבית החולים בצפת, שם מקווים שבתוך ימים ספורים ישתחרר לביתו, לאחר שיתאושש לחלוטין מהפגיעה הלא שגרתית. הנחמה היחידה של הוריו היא שאת החוויה המאוד לא נעימה הזאת, הוא לא צפוי לזכור.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
ברית מילה. הסתיימה בבית החולים
צילום: גבי מנשה
מומלצים