שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  מופז: לחתור לאפס הרוגים בתאונות

  בנאומו בכנס "אור ירוק" בתל אביב, הכריז שר התחבורה שאול מופז, על מלחמה בתאונות הדרכים. היעד שלו: אפס הרוגים בשנה, והאסטרטגיה - תוכנית עבודה רב שנתית, רפורמה ברשות לבטיחות בדרכים, וגיוס הציבור למלחמה במסגרת שירות אזרחי "גם לחרדים וללא יהודים"

  שר התחבורה, שאול מופז, הכריז מלחמה - על תאונות הדרכים. בנאום שנשא היום (יום ה') בכנס "אור ירוק", בתל אביב, אמר מופז כי "בעיני זאת מלחמה, ובמלחמה כמו במלחמה, צריך לעשות את כל האמצעים הנדרשים".

   

  לצפיה בשידורים חיים מכנס "אור ירוק" בתל-אביב

   

  מופז הצהיר כי "יש לחתור לגעת באפס הרוגים" והבהיר כי על מנת לעמוד ביעד יש לערוך רפורמה ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים. "הדבר החשוב ביותר הוא להתחיל לעבוד במתכונת אחרת של הרשות. היעד הוא תוכנית מערכתית כוללת - שהתחלנו כבר בתהליך אישורה. היעד שלה הוא לכלול את כל מי שמעורב - החל מהנהגים ועד למוסדות ממשלה".

    

  לדברי שר התחבורה, יש לפעול בדחיפות בנושא. "לזמן יש משמעות. למימד הזמן יש משמעות חשובה מאוד, כי מדי יום נהרגים אנשים", אמר והבהיר כי יש גם לשנות את הגישה התקציבית לנושא "תוספת תקציבית חייבת להיות על בסיס רב-שנתי. אי אפשר לתכנן חד-שנתי, מכיוון שמשעה שנכנסת לפרויקט - זה צריך להיות אחוז קבוע מהתל"ג, כך תוכל כל שנה להיכנס לפרויקטים ארוכי טווח".

   

  מופז נשמע אופטימי בנאומו, באשר להצלחתה של התוכנית העתידית: "האם נצליח להשיג 100 אחוז מהיעדים בשנה, שנתיים, שלוש הראשונות? התשובה היא לא, אבל נעשה 100 אחוז מאמץ. אני חושב שבסופו של דבר נצליח להביא לירידה המצופה".  

   

  הציבור לטענתו מהווה מרכיב חשוב בהצלחת המאבק ומופז ניצל את הבמה על מנת לקרוא למגויסים. "צריך לגייס את הציבור בישראל למלחמה נגד תאונות הדרכים", אמר והצהיר כי בכוונתו להמליץ לגייס צעירים לפעול במסגרת המלחמה בתאונות הדרכים: "כל מי שלא מתגייס לצה"ל והוא בקריטריון של אזרחי-לאומי, שיבוא ויתגייס למלחמה הזו. שיתגייס קודם כל באוכלוסיה שלו - בין אם הוא חרדי ובין אם אינו יהודי -  שיתגייס למלחמה בתאונות הדרכים. כי המלחמה הזאת היא בפתחה של כל בית, כל עיר וכל רשות במדינת ישראל". 

   

  שר התחבורה קרא גם לראשי הערים לקחת חלק במלחמה בתאונות הדרכים, ואמר: "אני חושב שהגיע הזמן לתת לראשי הערים סמכויות הקשורות בסוגיית הבטיחות בדרכים. בעיניי הם הכתובת".

   

  למרות ההשוואה שערך בין המאבק בתאונות הדרכים לבין המלחמות, ביקש מופז להבהיר כי הנתונים הקשים בסוגיית התאונות - הפכו למציאות בלתי הגיונית: "לא יעלה על הדעת שבמדינה המוקפת בכל כך הרבה אויבים, מספר ההרוגים בתאונות הדרכים עולה על מספר ההרוגים והאבידות במלחמות ישראל, כולל פעולות הטרור". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים