שתף קטע נבחר

נתניהו: עזה הופכת ללבנון שנייה

אחרי תקופה קצרה של שתיקה, מותח יו"ר האופוזיציה ביקורת על הפסקת-האש עם הפלסטינים: "חמאס ממשיך לירות רקטות, ואם זה לא ייפסק - יהיו תוצאות טראגיות להן כבר היינו עדים". מיכאל איתן התקשה להבין את התקנים למשרד החדש: "עכשיו יש לנו 20 ליברמנים". בליכוד קוראים למנוע מהנייה לחזור לרשות הפלסטינית, אם ייצא לטהרן

"הרצון להשיב את השקט לשדרות אינו מתיישב עם הרצון להפסקת אש חד-צדדית". כך אמר היום (ב') יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, בסיעת הליכוד ושבר שתיקה ממושכת יחסית. חברי הסיעה קראו לממשלה למנוע את חזרת ראש הממשלה הפלסטיני, איסמעיל הנייה, לשטחי הרשות - אם ייצא כמתוכנן לדמשק או לטהרן: "ברור לחלוטין ששיחות התיאום של הנייה בדמשק ובטהרן יעסקו בפעילות הטרור נגד ישראל", נאמר בהודעת הסיעה.

 

מאז הוכרזה הפסקת-האש ברצועת עזה, נמנע נתניהו מלמתוח ביקורת פומבית על הממשלה. במקומו עשו זאת פוליטיקאים ודוברים אחרים מימין. היום בסיעת הליכוד ביקר היו"ר את השרים.    

 

"חמאס ממשיך לירות רקטות, ואם זה לא ייפסק - יהיו לכך תוצאות טראגיות להן כבר היינו עדים", אמר נתניהו. הוא הוסיף כי "מדיניות ההבלגה תגרום למצב מסוכן שבו עזה תהיה לבנון מספר שתיים, לנוכח התחזקותו של החמאס ובגלל הפסקת האש החד-צדדית. היא מחזקת את חמאס ומחלישה את המתונים".

 

יו"ר הליכוד הבהיר ש"מדיניות הליכוד תהיה שונה ותפעל להפלת ממשלת החמאס ולפתיחת משא ומתן מול ממשלה מתונה של הרשות על בסיס הדדיות. יש לבצע גם פעילות עקבית למיגור הטרור בעזה, לחסום את ציר פילדלפי ולמנוע את זרימת אמצעי הלחימה לעזה".

  

ישיבת הסיעה התנהלה באווירה צינית במיוחד: ח"כ מיכאל איתן הביע פליאה על התקנים שהוקצו למשרד לאיומים אסטרטגיים: "עכשיו יש לנו 20 ליברמנים", אמר. דני נוה ולימור לבנת קראו לאולמרט להתפטר.

 

מוקדם יותר היום, בוועדת חוץ וביטחון, הגן אולמרט על הפסקת-האש והשיב למבקריו מימין ומתוך מערכת הביטחון. "המבצע הצבאי לא עצר בינתיים את הקסאמים", הזכיר לכולם, וקרא לתת הזדמנות למהלך מדיני.     

 

בישיבת סיעת קדימה העריך אולמרט כי ה"תהדייה" ברצועה תצליח להביא בסופו של דבר להפסקה מוחלטת של ירי הקסאמים לעבר ישראל. הוא הדגיש עם זאת כי נלקחת בחשבון גם האפשרות ששיגור הרקטות יימשך. "אם פעילות הטרור לא תיפסק בניגוד להתחייבות המפורשת שניתנה לנו, תמיד ישנם הזמן, היכולת והעוצמה לשקול את תגובתנו ולהחליט כיצד לפעול".

 

גם למצב המתוח מול סוריה התייחס אולמרט, במסר מרגיע: "אם יש מישהו שם מרגיש במתח, הוא יכול להירגע - ישראל לא תפעל מול סוריה כפי שלא עשתה זאת במלחמת לבנון".

 

המשנה לראש הממשלה, השר שמעון פרס, אמר בישיבת סיעת קדימה כי "יש לנהל משא ומתן עם המתונים ברשות כאילו אין חמאס, ולהילחם בחמאס כאילו אין מתונים. אין שום סיכוי שהחמאס ישנה את עמדותיו הוא חלק מארגון גלובלי". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמיר כהן
לא מתיישב: נתניהו
צילום: אמיר כהן
צילום: גיל יוחנן
תמיד יש זמן: אולמרט
צילום: גיל יוחנן
צילום: דודי ועקנין
20 ליברמנים: איתן
צילום: דודי ועקנין
מומלצים