שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מרקל ושיראק לסוריה: אל תתערבי בלבנון
  בהודעה שפירסמו נשיא צרפת וקנצלרית גרמניה בתום פגישה שקיימו בגרמניה, קראו השניים לסוריה להפסיק להתערב בענייניה הפנימיים של לבנון ולתמוך בגורמים המבקשים לערער את יציבותה. לדבריהם, שינוי בהתנהגותה של סוריה יסייע לדמשק להשיג נורמליזציה ביחסים עם הקהיליה הבינלאומית

  מסר תקיף לדמשק: מנהיגי צרפת וגרמניה קראו היום (ג') לסוריה שלא להתערב בענייניה של לבנון, אלא לתרום באופן קונסטרוקטיבי למאמצים להרגיע את הרוחות במדינה המפולגת ולסייע בייצובה.

   

  "צרפת וגרמניה קוראות לשים קץ להתערבות מכל סוג שהוא בענייניה הפנימיים של לבנון", נכתב בהודעה משותפת שפירסמו קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, ונשיא צרפת, ז'אק שיראק, בתום פגישה בארבע עיניים שקיימו בעיר מטלאך שבגרמניה.

   

  בהודעה נכתב עוד כי שני המנהיגים "מעוניינים שסוריה תפסיק לתמוך בכוחות המבקשים לערער את יציבותה של לבנון ואת יציבות האזור כולו". "באמצעות שינוי בהתנהגותה של סוריה, תוכל המדינה להשיג נורמליזציה ביחסים עם הקהילה הבינלאומית, ובכלל זה עם מדינות אירופה - דבר שאותו סוריה מבקשת להשיג זה זמן רב", לשון ההודעה.

   

  שיראק ומרקל גם קראו לכל הצדדים הניצים בלבנון "להיות מודעים לכך שמוטלת עליהם אחריות למצוא את הדרך לשוב לשולחן המשא ומתן, כדי שניתן יהיה לפתור את הסכסוך ואת הבעיות באמצעות מוסדותיה הדמוקרטיים של לבנון". שני המנהיגים שבו והביעו תמיכה בראש הממשלה הלבנוני, פואד סניורה.

   

  כזכור, אתמול פרש צבא לבנון חיילים נוספים ברחובותיה של ביירות - לאחר שבהפגנות האופוזיציה שלשום נהרג מפגין שיעי פרו-סורי, אחמד עלי מחמוד, מאש חיילים, ועקב החשש שהמדינה עלולה לגלוש למעגל דמים ואלימות בין-עדתי. הצבא תגבר את כוחותיו בשכונות הסוניות, שבהן עוברים המפגינים השיעים בדרכם למרכז ביירות, זירת ההפגנות.  

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי אף פי
  מרקל ושיראק. הביעו תמיכה בסניורה
  צילום: איי אף פי
  מומלצים