שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בתו של פרופ' רביצקי: לפנינו עוד דרך ארוכה
  בתו של חתן פרס ישראל למחשבת ישראל מתרגשת מכך שפקח את עיניו. "אבא", היא אומרת, "עדיין לא נותן הרצאות - אבל אומר כמה מילים ומזהה את בני משפחתו". ויש לה גם מסר לגולשים: "אנחנו מתרגשים מאוד מהטוקבקים ומהתגובות החיוביות. אנחנו יודעים כמה זה נדיר"

  בני משפחתו של פרופסור אבי רביצקי, חתן פרס ישראל למחשבת ישראל, אופטימיים מהשיפור שחל במצבו. רביצקי, שנפצע לפני כחודש וחצי בתאונת דרכים בירושלים והיה מחוסר הכרה - שב בימים האחרונים להכרתו, והחל להגיב לסביבה. 

   

  שלומית טור-פז, בתו של פרופ' רביצקי, סיפרה היום (ג') ל-ynet: "הוא לא חזר להכרה ברגע אחד, זהו תהליך מתמשך. כל שבוע קורה עוד משהו. לפני שבוע וחצי חזרה לו יכולת הדיבור, בכך מתאמת התחושה שאבא נמצא איתנו. אמנם, הוא עדיין לא נותן הרצאות, אבל אומר כמה מילים, קצת כותב וגם מזהה את בני המשפחה. אבל לפנינו עוד דרך ארוכה מבחינה קוגנטיבית ומבחינה מוטורית".

   

  לדברי בתו של פרופ' רביצקי, המילים הראשונות שאביה אמר היו "שבת שלום" לכל מי שבירך אותו בשבת. "מאז הוא אומר דברים שקשורים לזיהוי בני המשפחה שנמצאים לידו, דברים מאוד בסיסיים". טור-פז אמרה עוד כי מאז שנפצע היו בני משפחתו של פרופ' רביצקי ליד מיטתו. "לאורך כל תקופת האשפוז ניגנו לו ושרו לו, במטרה לסייע לו לחזור להכרה". עם זאת, היא אומרת כי עדיין לא ברור אם אביה מודע למצבו ולתאונה שעבר. "אנחנו מספרים לו, אבל קשה לענות על השאלה הזו, זה לא ברור עדיין".

   

  אבל לא רק בני משפחתו של רביצקי מתעניינים בשלומו ומתפללים להחלמתו. טור-פז החליטה להפר את שתיקת המשפחה, בעיקר בעקבות פניות מהציבור שהביעו דאגה לשלומו. "אנחנו מתרגשים מאוד מהטוקבקים ומהתגובות החיוביות. אנחנו יודעים כמה תגובות חיוביות כאלו חריגות בשיח באינטרנט. אנחנו מרגישים את האהבה, זה מחזק אותנו ועוזר לנו, ועכשיו זה בטח יעזור גם לאבא כשהוא יותר מודע לזה".

   

  רביצקי נפגע קשה מאוד בראשו לאחר שאוטובוס פגע בו בעת שחצה את הכביש ברחוב הטורים בירושלים. הוא פונה לקבלת טיפול רפואי ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים הדסה עין כרם בעיר. מאוחר יותר הועבר לבית לווינשטיין. רופאי היחידה לטיפול נמרץ, שבה אושפז, ציינו שבימים האחרונים הוא שב להכרה, חל שיפור ניכר במצבו והוא החל לשתף פעולה בלהגיב לסביבתו.

   

  טור-פז ביקשה להודות לצוות המטפל בבית החולים "הדסה" עין כרם ובבית לווינשטיין. לדבריה, "הקדוש ברוך הוא נענה לתפילות רבים ולתפילותינו, אנחנו אופטימיים לגבי המשך התהליך".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אביגיל עוזי
  פרופ' אבי רביצקי. התעורר
  צילום: אביגיל עוזי
  מומלצים