שתף קטע נבחר

ח"כ טהא קפץ לסוריה: יש לערוב לזכות השיבה

החקירה והביקורת אחרי הנסיעה הקודמת לא ממש השפיעו וח"כ ואסל טהא מבל"ד שוב ביקר בסוריה. הפעם הוא דיבר שם על חשיבותה של זכות השיבה

חבר הכנסת ואסל טהא (בל"ד) ביקר שוב בסוריה, בפעם השנייה השנה. בפעם הקודמת, שבה ביקר עם חברי מפלגתו ובהם עזמי בשארה, נפתחה חקירה, אך מתברר שזה לא מה שימנע מטהא לשוב לדמשק. הפעם הוא דיבר שם על המחויבות לזכות השיבה.

 

ח"כ טהא הוזמן להשתתף בוועידה בנושא "זכות השיבה ודעת הקהל העולמית" שאותה ארגנה הוועדה הפלסטינית לזכות השיבה. כך דיווח אתר האינטרנט הערבי-ישראלי "ערב 48". הוא שב בתחילת השבוע לאחר שבילה בדמשק כמה ימים.

 

מודע לביקורת הקשה שמוטחת בחברי הכנסת הערבים בשעה שהם מבקרים במדינות ערב שאינן מקיימות יחסים עם ישראל, אמר כי "הביקורים הללו נועדו להעמיק את הקשר בינינו ובין בני עמינו הפלסטינים במדינות ערב וכמו כן, כדי להעמיק את הקשר בינינו לבין אומתנו הערבית שאותה אנו רואים כגורם מרכזי בחיזוק זהותנו והשתייכותנו הלאומית".

 

בנאומו בפתיחת הוועידה הדגיש ח"כ טהא כי יש לערוב לזכות השיבה וזאת כתנאי בסיסי לכל הסדר מדיני אמיתי. הוא אף קרא לוועדות שעוסקות בזכות השיבה לתאם את פעולותיהן תחת מסגרת אחת ותחת תוכנית מדינית והסברתית מאוחדת.

בשולי הוועידה קיים מספר פגישות ובכלל זה נועד עם יו"ר מועצת העם הסורי (הפרלמנט), מחמוד אל אברש, וכן עם מספר חברי פרלמנט סורים. הם הביעו הבנה לקריאתו של טהא "לחזק את הקשר עם האזרחים הפלסטינים בישראל מחוץ למסגרת הנורמליזציה הרשמית".

 

במהלך שיחתו עם יו"ר מועצת העם הסורית, אל אברש, הצביע ח"כ טהא על חשיבות תפקידם של חברי הפרלמנט הערביים בחיזוק מאבקו של העם הפלסטיני. השניים סיכמו לקרוא לכל חברי הפרלמנט הערביים לחזק את קשריהם עם נציגי הערבים בישראל בכל הרמות. כמו כן, נועד עם מייסד החזית העממית לשחרור פלסטין, ג'ורג' חבש. חבש בירך את ח"כ טהא על בואו לסוריה ושמע ממנו הסברים מפורטים על המצב המדיני באזור.

 

טהא דיבר על השיחות הפנים-פלסטיניות במחנה הפליטים הפלסטיני ירמוך. בהרצאתו הדגיש את הצורך לפעול לאחדות לאומית ולהסכמה ואמר כי "הדם הפלסטיני הוא קו אדום".

 

בחקירה שנפתחה לאחר נסיעתו הקודמת, התרעם טהא כי "במקום לנצל את הסטטוס שלנו והקשרים שלנו עם מדינה שלישראל יש איתה לוחמה, חוקרים אותנו". לדעתו, לא מדובר כלל בעבירה, אלא בביקור פוליטי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
ח"כ ואסל טהא
צילום: חגי אהרון
מומלצים