שתף קטע נבחר

פרץ: שר ביטחון חברתי הוא נכס, תנו לי לעבוד

שר הביטחון, עמיר פרץ, אמר בוועידת ישראל לעסקים כי הוא מקווה ש"לא ירחק היום שבו יתברר כי שר ביטחון חברתי-אזרחי הוא נכס. רק שייתנו לעבוד". בעיניו, לממשלה הזו יש תוחלת, ולו בגלל ה"יציבות השלטונית", שהיא "אינטרס לאומי בישראל. זה נכס אסטרטגי"

ככל שהדברים נוגעים לשר הביטחון, עמיר פרץ, הממשלה הזו תמשיך להתקיים עוד זמן רב. "יציבות שלטונית היא אינטרס לאומי בישראל. זה נכס אסטרטגי. זה מדהים. הממשלה הזו, עם כל המשברים, קיימת שבעה חודשים". הוא גם לא שכח להחמיא לעצמו: ''אני מקווה שלא ירחק היום שבו יתברר כי שר ביטחון חברתי-אזרחי הוא נכס. רק שייתנו לעבוד".

 

פרץ דיבר בוועידת ישראל לעסקים ואמר ש"צריך להתייחס ליוזמה הסעודית כבסיס למשא ומתן". על-פי התוכנית הסעודית, ישראל תיסוג לגבולות 67' ובתמורה תזכה להסכמי שלום עם הפלסטינים ועם מדינות ערב. הוא התייחס גם למלחמת לבנון ואמר שלקחי המלחמה הופנמו באופן "חד ועמוק".  


עמיר פרץ בוועידת ישראל לעסקים (צילום: ירון ברנר)

 

ועידת ישראל לעסקים שבה נאם פרץ נפתחה אתמול, כשבמקביל מתקיימת מחוץ לכינוס "ועידת העשוקים", שבה ביקר בשנה שעברה עמיר פרץ בעצמו. לדברי פרץ, "במלחמה הודבקו הרבה תוויות. צה''ל, שנמצא בתחקירים מעמיקים, צריך לסיים הליך הבדיקה. שילמנו מחיר יקר על שש שנות עצימת עיניים. אסור להכפיש את צה"ל. אין לנו צה"ל אחר".

 

פרץ אמר כי יש לפתוח אופק מדיני מול הפלסטינים ולגלות נדיבות, "כדי שיידעו שיש עתיד. עלינו לעשות מחוות. התפקיד שלנו הוא להשפיע על המציאות ולא להיגרר. אני עושה אבחנה בין הטרור הפלסטיני לעם. נילחם בראשון, אך ננסה לסייע לשני".

 

הוא קרא להקפיא את השלב הנוסף ברפורמה במס, במסגרתו אמור לרדת המיסוי, בייחוד על בעלי השכר הגבוה. "נפגשתי עם שכירים בעלי שכר גבוה, ושאלתי אם הם יודעים שיגדילו ההכנסה שלהם. אני בטוח שאם היינו עושים משאל, הם היו מוותרים". הוא שב וקרא להפסיק ליצור הקבלה בין קיצוץ בתקציב הביטחון לבין תוספת לרווחה, וכפי שהוא נוהג לומר זאת: "אל תעמידו את הטנק מול הילד העני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
נכס? עמיר פרץ
צילום: ירון ברנר
צילום: אריאל ירוזולימסקי
חשיבות יציבות הממשלה
צילום: אריאל ירוזולימסקי
צילום: ניב קלדרון
לקחי לבנון הופקו?
צילום: ניב קלדרון
מומלצים