שתף קטע נבחר

העבודה: מנסים להסכים על מועד לבחירת היו"ר

בכירים במפלגת העבודה: יותר ויותר אנשי מפלגה מעוניינים בהסכמה על מועד בחירת היו"ר, אך אין עדיין תאריך מוסכם. מקורבי עמיר פרץ: הוא ינצח שוב. מתנגדיו: גם עמי אילון חזק בתמונה

בעבודה מנסים להגיע להסכמה על מועד הבחירות הפנימיות. בימים האחרונים נראה היה שהבחירות לראשות מפלגת העבודה ייערכו בתחילת חודש יוני, אך כעת מתגבשים במפלגה מהלכים שיאפשרו להגיע להסכמה על תאריך אחר לבחירות. זאת, בעקבות עמדתו הנחרצת של השר בנימין בן-אליעזר נגד קיום הבחירות בחודשים הקרובים מחד, ובעקבות גילויים הקשורים לחוקת המפלגה מאידך.

 

בכירים במפלגה אמרו הערב (יום א') ל-ynet כי המזכ"ל, השר איתן כבל, קיבל בימים האחרונים פניות רבות מח"כים ומשרים להוביל מהלך לקביעה מוסכמת של המועד לבחירות. השר בן-אליעזר היה הראשון שקרא להסכמה שכזו וכעת הצטרפו אליו בכירים נוספים.

 

בכירים בסביבתו של שר הביטחון עמיר פרץ אמרו ל-ynet, כי "לאף אחד אין באמת אינטרס לקיים את הבחירות כל כך מוקדם. כולם משחקים נגד עצמם". הגורמים העריכו שבסופו של דבר מועד הבחירות יידחה בחודשים אחדים ואמרו כי אם בכל זאת הבחירות יתקיימו בחודש מאי, פרץ צפוי לנצח.

 

גורמים אחרים במפלגה אמרו שלמרות הרצון של רבים מבכירי התנועה להביא להדחתו ולהחלפתו של פרץ באדם אחר, "כרגע עמי אילון נראה כמי שמוביל במרוץ, אבל אנשים מבינים שאם הוא ינצח, זה לא יהיה גן עדן. ברור לחלוטין כי הבחירות לא יתקיימו בעוד שנתיים אבל ייעשה ניסיון של רוב הגורמים להביא לדחייה של כמה חודשים, על מנת לאפשר התארגנות מסודרת יותר של יריביו של פרץ".

 

ביום שלישי תקיים ועדת החוקה של העבודה דיון סביב סעיף 135 בחוקת המפלגה. הסעיף שונה בעבר, על מנת לאפשר לפרס להאריך את כהונתו הזמנית כיושב ראש המפלגה. על-פי השינוי שנעשה - אין חובה לערוך בחירות לראשות המפלגה תוך 14 חודשים, אלא תוך 35 חודשים. השינוי, שנכתב בחוקה בכתב יד, נשכח במשך תקופה ארוכה והוא צפוי לעורר ויכוחים משפטיים סביב שאלת מועד הבחירות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
פרץ. מתמודד
צילום: גיל יוחנן
צילום: דודי ועקנין
בן אליעזר. חותר להסכמה
צילום: דודי ועקנין
צילום: מיכאל קרמר
איילון. מתמודד
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים