שתף קטע נבחר

ליברמן: מי שלא נאמן, לא יכול להיות אזרח

אביגדור ליברמן הופיע לראשונה בפני "פורום סבן" בוושינגטון ושטח את משנתו המדינית-פוליטית. לדבריו - מי שלא נאמן למדינה לא יכול לקבל זכויות מלאות כאזרח. מחר ייפגש ליברמן עם מזכירת המדינה, קונדוליזה רייס

ליברמן מציג: כך נפתור את הסכסוך. השר לעניינים אסטרטגיים, אביגדור ליברמן, נאם היום (א') מול משתתפי "פורום סבן" השנתי בוושינגטון ושטח את משנתו המדינית-פוליטית: "יש למדינת ישראל זכות לדרוש נאמנות מכל אזרחיה. מי שאינו מוכן להכיר בכך שישראל היא מדינה יהודית וציונית, לא יוכל להיות אזרח המדינה. הדבר נכון לפלגים הקיצונים של נטורי-קרתא כמו שהם נכונים לפלגים הקיצונים של התנועה האיסלאמית".

 

הוא תקף את חברי הכנסת הערבים שנסעו לפגישות עם בכירים סורים ולבנונים והביעו תמיכה בחיזבאללה. ליברמן השווה בין מעשים אלו ועולם המושגים האמריקני: "לא מתקבל על הדעת שסנטור או חבר בית הנבחרים האמריקני ייסע בזמן המלחמה לאפגניסטן וייפגש עם בן-לאדן ועם מנהיגי אל-קאעידה, יביע תמיכה במלחמתם בארה"ב ויורשה לחזור ולשרת בקונגרס".

 

לדבריו, "תהליך השלום מבוסס על שלוש הנחות-יסוד מוטעות: שהסכסוך הישראלי-פלסטיני הוא הגורם העיקרי לאי-יציבות במזרח התיכון; שהסכסוך הישראלי-פלסטיני הוא טריטוריאלי ולא אידיאולוגי; שהקמת מדינה פלסטינית אפילו בגבולות 1967 תביא לסוף הסכסוך".

  

עם זאת, ליברמן ניסה להצטייר כמי שדואג גם לרווחתם של הפלסטינים, "כל מהלך מדיני חייב להבטיח שיפור ברמת החיים ובהשכלה של העם הפלסטיני. ניסיון להביא להסדר מדיני לפני הבטחת בטחון לישראלים ושיפור כלכלי לפלסטינים, מועד לכשלון".

 

ליברמן הוזמן לראשונה לנאום מול משתתפי "פורום סבן" והופעתו עוררה עניין רב, שכן בממשל האמריקני מנסים לתהות על קנקנו של השר החדש. מחר הוא צפוי לומר דברים דומים בפגישתו עם מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס, ועם אנשי ממשל נוספים בוושינגטון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ליברמן. נאמנות כתנאי לאזרחות
צילום: גיל יוחנן
צילום: רויטרס
רייס. לקראת פגישה עם ליברמן
צילום: רויטרס
מומלצים