שתף קטע נבחר

מנהל ביה"ס בקצרין: יחד נתמודד עם הסיוט

שבוע לאחר רציחתה של תאיר ראדה ז"ל, מבקש מנהל בית הספר בו למדה, יוסי דגן, לסייע לתלמידים ההמומים לשוב לשגרת הלימודים. במכתב אישי להורים הוא כותב: "הסיוט הנורא מכל התרחש במחוזותינו. יחד נזיל דמעה ונתמודד". מחר יסתיימו שבעת ימי האבל ויצויינו במסע מיוחד לזכרה של תאיר ברחובות קצרין

"השעה היא שעת משבר. משבר זו תקופה קשה, בעייתית ומאיימת, אבל מתוך משבר נולדים וצומחים. אובדנה של תאיר הוא נורא ומזעזע. הסיוט הגדול מכל התרחש במחוזותינו. יחד נתמודד, נזיל דמעה, נזכור, נחבק ונתחזק", כך כתב היום (יום ג') מנהל בית הספר "נופי-גולן" בקצרין, יוסי דגן, במכתב אישי להורי התלמידים בבית ספרו.

 

היום, כשבוע לאחר הרצח, נכחו למעלה מ-80 אחוזים מהתלמידים בלימודים. בבית הספר מנסים לשוב לשגרה, אך המציאות החדשה תובעת התייחסות. במכתבו להורים פירט דגן את הצעדים החדשים שננקטו: "כל בוקר נבדקת רשימת התלמידים, ואם תלמידים אינם מגיעים – מתקשרים אליהם, ואף עורכים ביקורי בית. כל שירותי הרווחה נמצאים איתנו ובנוסף, השמירה תוגברה ונוספו מאבטחים".

 

דגן ביקש להסביר להורים במכתבו את חשיבות החזרה לשיגרת הלימודים: "יש תועלת מוכחת בחזרה למסלול", כתב. "עדיף שילד יהיה בבית הספר מאשר בבית לבד. זו חייבת להיות שגרה גמישה, ולצורך כך נפתחו מרכזי למידה לילדים שמתקשים לשבת בכיתה, - ובהם יחכו מורים, חיילים וחיילות, בנות שרות ופסיכולוגית".

 

בימים האחרונים סירבו מספר הורים לחדש את הלימודים בבית הספר עד ללכידתו של העומד מאחורי הרצח, ובהתייחס לנקודה זו כותב דגן במכתבו: "אנו מחפשים בשעה הזו להפנות את פנינו לקהילה, לעשות למען הקהילה, להיבנות לקהילה טובה יותר – ולשם כך אנחנו זקוקים לכם. אנו רוצים שתשמרו אתנו על קשר, וכל מה שיש לכם לומר – תגידו ואל תשמרו בבטן".

 

מחר יסתיימו ימי השבעה של בני משפחת ראדה. ההורים, שמואל ואילנה, והאחים הבוגרים, רועי ואוהד, יפקדו בבוקר את חלקת הקבר הטרייה של תאיר בבית העלמין בקצרין. שבוע אחרי האסון, ועדיין אין פריצת דרך משמעותית בידי המשטרה שתוביל לפענוח תעלומת הרצח.

 

מחרתיים יקיים בית ספרה של תאיר "מסע לפיד" מיוחד וטקס לזכרה. בטקס ישתתפו כל שכבות התלמידים בבית הספר לצד המנהיגות המקומית בגולן והצוות החינוכי. המסע ייצא מבית הספר "נופי גולן" אל רחובה הראשי של קצרין ויעבור ברחוב המשושים, הסמוך לבית משפחת ראדה.

 

למרות הרצון לשוב לשגרה, ימשיך בית הספר "נופי גולן" בקצרין לקבל בימים הקרובים צוותים מתוגברים של יועצים, פסיכולוגים ועובדים סוציאליים - שינסו לסייע לתלמידים בהתמודדות עם החרדות והפחד. במקביל, ימשיכו שוטרים ואנשי אבטחה לאייש כל פינה בבית הספר ואף יחל תהליך להתקנת מצלמות במספר מוקדים, כחלק מהנסיון להעלות את תחושת הביטחון בקרב התלמידים והצוות החינוכי.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רפרודוקציה
תאיר ראדה ז"ל
צילום: רפרודוקציה
צילום: אביהו שפירא
שרת החינוך בבית משפחת ראדה
צילום: אביהו שפירא
מומלצים