שתף קטע נבחר

היועץ מזוז לפרץ: מה עם הריסת המאחזים?

היועץ המשפטי לממשלה שיגר מכתב שבו הוא תמה מדוע לא פועל שר הביטחון עמיר פרץ לפעול להריסת המאחזים הבלתי חוקיים בשטחים, כפי שהתחייבו הוא וקודמו, שאול מופז. המכתב קובע כי הבנייה הבלתי חוקית נמשכת

מה קורה עם המאחזים? היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, פנה בימים האחרונים במכתב לשר הביטחון, עמיר פרץ. במכתב מביע מזוז פליאה ודאגה מאי הפעולה בנושא המשך הבנייה במאחזים הבלתי חוקיים ביהודה ושומרון. 

 

 

היועץ ציין כי כבר פנה בעבר לקודמו של פרץ בתפקיד, השר שאול מופז, ולאחר מכן גם לפרץ עצמו בבקשה להנחות פרסום תיקוני חקיקה אשר מטרתם להתמודד עם תופעת הבנייה הבלתי חוקית בהתנחלויות. מזוז  אף ביקש למנות תובעים על ידי המנהל האזרחי אשר יטפלו באכיפות תיקוני החקיקה. היועץ ציין כי עד היום, טרם פורסמה החקיקה, שהכנתה הסתיימה זה מכבר, טרם מונו תובעים, ו"טרם החלה אכיפה של ממש בתחום חשוב זה".

 

מנתונים שנמצאים בידי המנהל האזרחי באזור יהודה ושומרון עולה כי מגמת הבנייה במאחזים הבלתי חוקיים נמשכת, כולל בנייה של מבני קבע בהיקפים משמעותיים. היועץ ציין כי הבנייה הבלתי חוקית נעשית גם במגזר הפלסטיני, ביהודה ושומרון ובהיקפים גדולים.

 

מהדו"ח עולה, כי "כמות ההריסות על ידי המנהל האזרחי במגזר הפלסטיני גדולה הרבה מזו שבמגזר הישראלי (בין השנים 1997-2006 ביצע המנהל האזרחי 1519 הריסות במגזר הפלסטיני, לעומת 150 בלבד במגזר הישראלי). היועץ כותב עוד, כי "הנתונים של המנהל האזרח בדבר המשך הבנייה הבלי חוקית מחייבים לקדם לאלתר את חקיקתם של הצווים לאכיפת החוק על הבנייה הבלתי חוקית ולתגבר את כוח האדם ביחידת הפיקוח ובמנהל האזרחי לשם מניעת הבנייה הבלתי חוקית".

 

ומסכם מזוז: "לאור האחריות המוטלת על מפקד כוחות צה"ל באזור, על פי המשפט הבינלאומי לשמור על החוק באזור ולמנוע פגיעה בקניין הפרט, אודה לך על פעולתך המהירה להשלמת החקיקה ולאיוש כוח האדם הנדרש לטיפול בנושא הבנייה הבלתי חוקית ביהודה ושומרון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
מזוז. הורסים או לא?
צילום: ניב קלדרון
מומלצים