שתף קטע נבחר

הרב הראשי עושה לובי לתיקון ל"חוק הגיור"

הרב שלמה עמאר מוביל לובי נמרץ לתמיכה בתיקונים שהציע לחוק הגיור. החוק החדש לא יקנה עוד את "זכות השבות" אוטומטית למי שגויר. הרב עמאר נפגש עם שרים בכירים וחברי כנסת, בניסיון לגייס את תמיכתם בשינוי החוק

מאמצים לקידום תיקוני חקיקה בנושאי גיור. הרב הראשי לישראל, שלמה עמאר, ממשיך במאמץ לקדם את התיקונים ל"חוק הגיור" כפי שנחשפו ב-ynet וקיים באחרונה סדרת פגישות בנושא עם שרים בכירים וחברי כנסת. בין האישים שהתבקשו לסייע בקידום החוק - יו"ר סיעת קדימה, אביגדור יצחקי, יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו ויו"ר סיעת הליכוד, גדעון סער.

 

ל-ynet נודע כי בשבועות האחרונים הגיעו ללשכת הרב כל ראשי הסיעות בכנסת וכמה שרים. בנוסף - נפגש הרב עם ראש הממשלה אהוד אולמרט. הרב הראשי אמר לאולמרט כי הוא "מצפה שראש הממשלה ייקח את הצעת החוק לידיו, יקדם אותה וישים את כל כובד משקלו על מנת שהחוק יעבור".

 

על פי התיקון המוצע - תהליך הגיור לא יקנה עוד את "זכות השבות" אוטומטית מתוקף כל גיור שהוא, בין אם הוא אורתודוכסי, רפורמי או קונסרבטיבי. הרב עמאר גם מציע תיקון לחוק הרבנות הראשית לישראל. תיקון זה יאפשר לרבנות הראשית לדון בנושאי גיור, כפי שמסביר הרב הראשי: "קיים צורך לקבוע בחקיקה ראשית את סמכותה של הרבנות הראשית לישראל לעניין הגיור".

 

הצעתו של הרב הראשי לתיקון החוק הונחה לפני כשלושה שבועות על שולחן ראש הממשלה ועוררה תגובות רבות. מאז עושה הרב עמאר מאמצים לקידום החוק, שגובש בסיוע יועצים משפטיים.

 

ראש הממשלה אהוד אולמרט הבטיח להעביר את הצעת החוק לבדיקתה של "ועדת נאמן השנייה". ועדת נאמן מונתה לפני כמה שבועות, כדי לבחון את האפשרות להכיר בגיורים רפורמיים וקונסרבטיבים לצורך מתן אזרחות על פי חוק השבות. הוועדה תפעל במתכונת זהה לוועדה ציבורית קודמת שבראשה עמד נאמן, ושבעקבות מסקנותיה הוקם מכון ללימוד לקראת גיור, המשותף לשלושת הזרמים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
הרב הראשי שלמה עמאר
צילום: חיים צח
מומלצים