שתף קטע נבחר

ח"כ אפללו נחקר באזהרה בחשד לעבירת שוחד

ח"כ אפללו נחקר באזהרה במשך שעות על מעורבותו, כביכול, בפרשת ההסתבכות של מנכ"ל משרד ראש הממשלה בצפון לשעבר, שמואשם כי הוציא במרמה מאות אלפי שקלים מאזרחים. בכיר במשטרה: לא מן הנמנע שהוא ייחקר שוב. אפללו בתגובה: "סומך על המשטרה שתגיע לאמת"

חבר הכנסת אלי אפללו, נחקר היום (ה') במשרדי מפלג ההונאה של מחוז צפון בחשד לעבירות של שוחד וקבלת טובות הנאה. אפללו נחקר במסגרת פרשה רחבת היקף שנחקרת בשנה האחרונה ובודקת חשדות לפיהם מנכ"ל משרד ראש הממשלה בצפון, אלי דהאן, הוציא במרמה מאות אלפי שקלים מאזרחים.

 

אפללו נחקר במשך מספר שעות על ידי חוקרי מפלג ההונאה, ומסר את גרסתו לאירועים. "לא מן הנמנע שנזמן אותו לחקירה נוספת", אמר ל-ynet ראש מפלג הונאה צפון, הרבי פרימט. ח"כ אפללו מסר בתגובה: "אני מנוע מלהתייחס למה שעלה בחקירה. אני סומך על המשטרה שתעשה את עבודתה נאמנה ותגיע לחקר האמת".

 

ממשרדו של עו"ד ניר זאב, שמייצג את אלי דהאן, נמסר כי אפללו נחקר בחשד לטובת הנאה, אך לדהאן אין כל נגיעה בעניין. "הוא לא נחקר ולו פעם אחת במשך כל חקירותיו הן בקשר לחשדות המיוחסים לאפללו והן בקשר לקבלת שוחד וטובת הנאה. כל זה הינו ספין תקשורתי של הפרקליטות, שמבינה היטב כי כתב האישום שהוגש נגד מרשי קורס. זאת על סמך העדים שהעידו בבית המשפט".

 

דהאן עצור עד תום ההליכים נגדו, ועורך דינו מסר: "הפרקליטות חוששת, מכיוון שתשעת חודשי המעצר שהוטלו על דהאן עד תום ההליכים עומד להסתיים ודהאן יעמוד בפני שחרור. לפיכך נזרקות לחלל האוויר האשמות שווא וניסיון לקשור בין השניים, על מנת למנוע את שחרורו של דהאן".

 

הפרשה פורסמה לראשונה ב-ynet לפני כשנה. דהאן שטען תחילה כי מדובר בעלילה, אך תוך פרק זמן קצר הוא נעצר והוגש כנגדו כתב אישום, בו נטען כי ניצל את מעמדו והצליח להוציא באמצעות רמייה בעסקאות נדל"ן והלבנת הון עשרות אלפי שקלים מאזרחים, בהם חברי ילדות ובני משפחה.

 

כבר בתחילתה של הפרשה שורבב לחקירה שמו של אפללו, שהיה מוכר כפטרונו של דהאן. היום, כמעט שנה אחרי חשיפת הפרשה, הוא הוזמן למשרדי מפלג הונאת צפון בטבריה ונחקר באופן רשמי. הוא שיתף פעולה עם החוקרים ומסר את גרסאותיו למקרים שונים שהוצגו בפניו. בסיום החקירה שוחרר בתנאים מגבילים.

 

"מאז שהוגש כתב האישום לא עצרנו את החקירה, אספנו מידע ונחקרו אנשים נוספים הקשורים לפרשה", סיפר פרימט. ל-ynet נודע כי בידי המשטרה מסמכים ועדויות שונות הקושרות את אפללו לפרשה זו.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
אפללו. נחקר באזהרה
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: חגי אהרון
דהאן. כבר הוגש כתב אישום
צילום: חגי אהרון
מומלצים