שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מי פיזר פסולת משטרתית ליד אנדרטה?
  מטיילים שהגיעו לאתר דרדרה ברמת הגולן, המציין את אחד הקרבות הקשים שהתנהלו במלחמת השחרור, נדהמו למצוא פסולת מסביב לאנדרטה. על כל פיסות הניילון והשקיות שהושלכו סביב הייתה מדבקה שהעידה על זהות המלכלכים - המשטרה. בעקבות פניית ynet ניקתה המשטרה את האזור

  קבוצת מטיילים שהגיעה אתמול (שבת) בצהריים לסיור ברמת הגולן נדהמה למצוא פסולת המפוזרת סמוך לאנדרטה באתר דרדרה. על אריזות המזון הוטבעו מדבקות של משטרת ישראל וגם על פיסות הניילון, שהיו מפוזרות בסביבת האנדרטה, היה איזכור לעובדה כי הסועדים היו אנשי כוחות הביטחון הקשורים למשטרה.  

   

  הבוקר הגיעו שוטרי תחנת גולן לאנדרטה ופינו משם את שאריות האשפה והמזון. במשטרה ציינו כי אחת האפשרויות הנבדקות הן שחיות הבר המסתובבות באזור שהן אלו שפיזרו את האשפה מנקודת הריכוז. 


  השקיות פוזרו בכל עבר (צילום: יאן משוב)

   

  באתר דרדרה התנהל אחד הקרבות של מלחמת העצמאות, ובתום הקרב פונו תושבי היישוב הסמוך ועברו להתגורר בשרון. המקום עצמו הפך לשטח מפורז בפיקוח האו"ם. בשנת 1952 תפס את השטח הסמוך לדרדרה גרעין נחל שנקרא "אשמורה". במקום עדיין נותרו שרידים של היישוב שננטש מאוחר יותר, ולצדם הוצבה אנדרטה המספרת את קורות אותו קרב שהתרחש באזור.


  חותם המשטרה נראה על השקיות (צילום: יאן משוב)

   

  יאן, מטייל שביקר במקום נחרד לגלות את הזלזול באתר ואף תיעד את המפגע במצלמתו. הוא סיפר ל-ynet על תחושותיו: "מאוד צרם לי ולאחרים לראות במקום שמנציח קרב חשוב כל כך על הגנת המדינה, פסולת שמפוזרת לכל עבר. על כל השקיות היתה מדבקה שהעידה מי היה כאן והביא עימו את המזון. באזור ישנן חיות שמסתובבות ומחפשות מזון וייתכן שהן אלו שאחראיות לפזר את הפסולת. השאלה שנותרה פתוחה מבחינתי היא, האם השוטרים שהיו באזור דאגו לאסוף את הפסולת בצורה שתמנע את הפיזור שלה דבר שהביא למראה שנגלה לנו כשטיילנו היום באזור".

   

  ממשטרת מרחב גליל נמסר אתמול בתגובה כי "בעקבות הפנייה, הנושא ייבדק. אל המקום תישלח ניידת והשוטרים יפעלו לסילוק המפגעים מאזור האנדרטה. במשטרה רוחשים כבוד רב לכל אתר זיכרון של מדינת ישראל.

   

  "חשוב לציין כי באזור כולו משוטטות חיות בר רבות, וגם בעבר היו מקרים בהם דאגו כוחות הביטחון והמטיילים לאסוף את הפסולת במקום שהוקצה לכך על ידי קק"ל ורשות הטבע והגנים, אולם בשל מבנה הפחים ומיקום אזורי האיסוף, מצליחות החיות לפזר בחלק מהמקרים את הפסולת".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים