שתף קטע נבחר

פינס: לא אחבור לברק או לאף מועמד אחר

חבר הכנסת אופיר פינס מעוניין מאוד להיות יו"ר העבודה הבא, אולם רצונו בהדחת היו"ר עמיר פרץ גדול אף יותר. לדבריו, הוא ישקול לפרוש מהמרוץ רק אם יחשוב שמועמדותו תשאיר את פרץ בתפקיד. "הפער ביני לבין איילון קטן מאוד. אין סיבה אחרת שאחשוב על הסרת מועמדותי"

חבר הכנסת אופיר פינס, המועמד לראשות מפלגת העבודה, הבהיר אמש (יום א') שאין בכוונתו לחבור לאהוד ברק אם זה יחליט להתמודד על ראשות המפלגה, או לכל מועמד אחר. עם זאת, פינס אמר ל-ynet כי אם יבין שמועמדותו היא זו שתפריע להחליף את עמיר פרץ כיושב הראש, הרי שהוא ישקול ברצינות להסיר את מועמדותו.

 

לדברי פינס, שום סיבה אחרת מלבד האפשרות שפרץ יזכה בכהונה נוספת, לא תביא לפרישתו מהמרוץ. "בשום מקרה אחר הסרת המועמדות שלי היא לא רלוונטית. הפער ביני לבין עמי אילון קטן מאוד, ואין שום סיבה שאחשוב על הסרת מועמדותי".

 

כמו המועמדים האחרים, החל גם פינס בהיערכות לקראת חודש וחצי של מפקד אינטנסיבי בניסיון להגדיל את בסיס התמיכה שלו במפלגה. אולם בניגוד למתחריו פינס, שרואה עצמו כאביר איכות השלטון ובונה את תדמיתו על יושר ציבורי וניקיון כפיים, לא מתכוון להקים עמותות או גופים התנדבותיים אחרים שיאפשרו לו לגייס כספים ולממן את מסע הבחירות שלו. "העמותות האלה אינן לפי הנורמות שלי של ניקיון כפיים".

 

בתוך כך נמשכים המאמצים במטהו של כל אחד מהמתמודדים האחרים לגייס עוד ועוד מתפקדים. אנשיו של עמיר פרץ החלו כבר לפני שבועות אחדים במפקד ובתקופה הקרובה הם צפויים להעביר להילוך גבוה. עמי איילון מצדו, טוען שכבר פקד כעשרת אלפים איש, וידו עוד נטויה. פינס כמובן, אינו מתכוון להישאר מאחור.

 

גם היום עדיין לא ברור מה תוכניותיו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, שנסע ליותר משבוע לחוץ לארץ. חלק ממקורביו אומרים שהוא יתמודד בעוד שאחרים כלל לא בטוחים בכך.


פורסם לראשונה 18/12/2006 00:09

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
רוצה את פרץ בחוץ. פינס
צילום: עופר עמרם
צילום: ניב קלדרון
מנסה להישאר. פרץ
צילום: ניב קלדרון
מומלצים