שתף קטע נבחר

איסתא שילבה המראות ונחיתות מאתר רש"ת ללא רשות

סוכנות הנסיעות איסתא מציגה מידע מאתר מרשות שדות התעופה על מועדי נחיתות והמראות. הרש"ת: זה נעשה ללא ידיעתנו או הסכמתנו. איסתא: זה קישור בלבד

סוכנות הנסיעות איסתא מספקת לגולשים באתרה שירות מתבקש, זמני המראות ונחיתות בנמל התעופה הלאומי בן גוריון. אלא שהמידע לא מגיע מאיסתא בעצמה, אלא מרשות שדות התעופה (רש"ת), זאת ללא שיתוף פעולה רשמי כלשהו – באיסתא יצרו  עמוד שכותרתו "נחיתות והמראות נתב"ג", ובו שתולה מסגרת (iframe) שבתוכה נמצא עמוד המידע מאתר הרש"ת.

 

רשות שדות התעופה מותירה בתנאי השימוש לעשות שימוש הוגן בחומרים המוצגים באתר, אך נכתב שם גם כי, "בכפוף לדיני זכויות יוצרים, אסור למשתמש להעתיק, להפיץ מחדש, לשדר מחדש או לפרסם חומר מוגן, ללא הסכמה מראש ובכתב מאת המשרד". על פי הרש"ת, במקרה של איסתא, שילוב עמוד הנחיתות נעשה ללא הסכמתה או ידיעתה.

 

מספר פסיקות בנושא מחו"ל קובעות כי שילוב של מסגרת אתר (framing) מהווה הפרה של זכויות יוצרים, אך ככל הידוע העניין טרם נידון בישראל.

 

עמוד הנחיתות וההמראות אף זוכה לעיתים להגיע למקום הראשון בתוצאות לחיפוש המילה "נחיתות", כפי שחשף בבלוגו אורי ברייטמן, מומחה לקידום אתרים, ועל ידי כך מזרים לאיסתא תנועה של גולשים שמחפשים מידע על נחיתות.

 

תגובות

מרשות שדות התעופה נמסר: "הצגת מסך ההמראות ונחיתות של רשות שדות התעופה באתר של איסתא נעשה ללא הסכמתה וללא ידיעתה של רש"ת. הנושא נמצא בבדיקה פנימית ברשות".

 

מאיסתא נמסר: "במסגרת השירות ללקוחות איסתא, יש באתר קישור לאתר רשות שדות התעופה, על מנת שהלקוחות יוכלו להתעדכן בפרטי הטיסות היוצאות והנכנסות. זהו קישור בלבד ואין שום נגיעה במידע".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המידע מגיע מהרש"ת. אילוסטרציה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים